A baloldali városvezetés mindkét esetben ismerősöknek vagy családtagoknak utalt ki szociális bérlakásokat, továbbá játszott át ingatlanokat a saját köreinek, akiket sokmilliós, túlárazott megbízásokkal is kistafíroztak. A VII. kerületi visszaélésekre a magát Budapesti Prókátorként aposztrofáló erzsébetvárosi ügyvéd által a Facebookon megosztott, majd a profilja törlése után a lapunkhoz eljuttatott bizonyítékok alapján derült fény.
Így például arra, hogy a DK-s erzsébetvárosi önkormányzat két lakást is áron alul adhatott el a szintén Gyurcsány-párti Nagypál Anikónak.
A jelenleg az V. kerületben önkormányzati képviselőként tevékenykedő nő annak a Borka-Szász Tamásnak a felesége, aki egy áramlopási botrány miatt volt kénytelen távozni a VII. kerület képviselő-testületéből.
Nagypál nyílt pályázaton tett szert a két ingatlanra 2021 végén és 2022 elején, majd két hónapon, illetve fél éven belül magánszemélyeknek tovább is értékesítette az Akácfa utcai, 26 négyzetméteres és a Hernád utcai, 37 négyzetméteres lakást, feltehetően busás haszonnal. Az önkormányzat által a 2020-ban és 2021-ben eladott ingatlanok listája nem átlátható. Ebből az időszakból a legtöbb szerződés elérhetetlen, a hozzájuk tartozó link vagy nem létezik, vagy pedig az önkormányzat honlapjára vezet.
Egy másik ügyben pedig a Fővárosi Főügyészség a minap már nyomozni kezdett költségvetési csalás bűntett gyanújával. A VII. kerületi önkormányzat egyik cége egy 174 millió forintra rúgó megbízásos szerződést kötött a Hot-Home TTA Kft. nevű társasággal, amely 2020-ban alakult, s a bevétele alig kétmillió forint volt az első évben.
A rákövetkező esztendőben – amikor a balos városvezetéstől a 174 milliós megbízást kapta – pedig már összesen 192 millió forint volt a bevételük, amiből 118 millió forintnyi profitot realizáltak.
Utóbbi annak fényében rendkívül magas, hogy a szerződés – amelyet a Budapesti Prókátor juttatott el lapunkhoz – egy háztömb elbontásával bízta meg a Hot-Home TTA Kft.-t, mivel ilyen munkálatoknál a megbízási összegnek jóval kisebb hányadát teszi ki a marzs annál, mint amit a társaság ténylegesen bezsebelt. Minden bizonnyal nem véletlen, hogy az ügyletet nem tüntették fel az önkormányzat átláthatóságát biztosítani hivatott „Üvegzseb” oldalon.
A teljes cikk a Magyar Nemzet honlapján olvasható.
Fotó: Magyar Nemzet / Lakatos Péter