Rendőrök kíséretében próbálta bezáratni a Négy Tigris piacot a MÁV Zrt. A vasúttársaság haladéktalanul vissza akarja adni a nemzeti vagyonkezelőnek a területet, miután a felmondás utáni türelmi idő lejárt. A cég képviselői azonban nem tudtak bejutni a piacra, mert azt a bérlő társaság alkalmazottai és több árus megakadályozta.
„Szeretném kérdezni, hogy milyen alkalomból jönnének be a mi birtokunkban lévő területre. Mi a bírságon beadtunk egy keresetet, amely alapján szerződési vita áll fenn. Ez szerintem nem tartozni a rendőrségre, hanem egymás közötti dolog. Szerintünk jogellenes a felmondás” – jelentette ki Bálint György, a Komondor Kft. üzemeltetési igazgatója.
A vita az egyik konténerből kialakított irodában folytatódott, ahol jegyzőkönyvben is rögzítették, hogy a MÁV semmisnek tekinti a kft.-vel között korábbi bérleti szerződést. A kft. ezt vitatva nem hajlandó birtokba adni a területet a tulajdonosnak. Az árusok és az itt dolgozók sem tudják, hogy a következő napokban még kinyithatják-e üzleteiket.
A MÁV arra hivatkozva, hogy az áramot a piac a vasút területéről kapja, délután lekapcsolta a szolgáltatást. Az egyeztetést követően a piac több pontján rögzítették a víz- és áramóraállásokat. A MÁV szóvivője szerint a bérleti szerződés lejártával a közműveket is jogtalanul használják a területen, ezért kikapcsolják őket. „Egyelőre ma csak az áramot zártuk el, de tárgyalásokat kell folytatni a közművekkel kapcsolatosan, hiszen a víz elzárása nehezebb probléma, de tervezzük, hogy arra kényszerítsük a bérlőket, hogy mondják föl a szerződésüket a Komondor Kft.-vel” – mondta Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője.
„Tekintettel arra, hogy a felmondás érvényességét vitattuk, álláspontunk szerint a bérleti szerződés fennáll, és ebben a kérdésben a bíróság fog ítéletet hozni – közölte Szuromi András, a bérlő társaság jogi képviselője. – Nemcsak a bérléti szerződés érvényességét vitattuk, hanem ehhez szorosan kapcsolódnak a közüzemi szolgáltatási szerződések, tehát a MÁV a nyilvánosságnak adott tájékoztatása minden alapot nélkülöz. Fennállnak ezek a szerződések.”
A közművek ellenőrzése után a MÁV képviselői is bejelentették, ők is jogi lépések tesznek az ügyben. „Ezen a terülten belül nem tervezünk további lépést, de ez nem azt jelenti, hogy területen kívül sem – mondta Korsós Boglárka, a MÁV Zrt. vagyongazdálkodási és kezelési igazgatója. – Megteszünk mindent annak érdekében, hogy egyrészt a jogos birtokunkba belépjünk, másrészt hogy érvényt tudjuk szerezni annak, hogy a MÁV Zrt. és Komondor Kft. között a közüzemi szerződések megszűntek.”
A piac bezárását Kocsis Máté, a kerület polgármestere júniusban kezdeményezte, a terület kezelője ezt követően mondta fel a bérleti szerződést.