A recski kényszermunkatábor a Heves Vármegyében, Recsk község mellett emelkedő Csákány-kő nevű hegy kőbányája közelében, 1950 októbere és 1953 ősze között, az Államvédelmi Hatóság által működtetett kényszermunkatábor volt. A mintegy 100 kisebb-nagyobb internáló- és munkatábor közül a leghírhedtebb. Kiss Miklós édesapja is itt raboskodott.
A rabok kemény fizikai munkát végeztek, hiszen a kőbányában dolgoztak, emellett a kő vasútig való elszállítását is nekik kellett megoldani. Az élelem pedig kevés volt, az is gyakran penészes kenyér. 1996-ban avatták fel a Recski Nemzeti Emlékparkot, amely az itt raboskodóknak állít emléket. Ma egy büntetőbarakk látogatható, ahol betekintés engednek azokba a szörnyűségekbe, amiket az Államvédelmi Hatóság elkövettek a fogvatartottak ellen ellen.
Azért, hogy méltó módon emlékezhessenek a kommunista rendszerben történt embertelenségekre egy komoly beruházást valósítanak meg az egykori kényszermunkatábor területén. A tervek már elkészültek, így amint a szükséges forrás rendelkezésre áll majd el is indulhat a kivitelezés.