Hamar János, addiktológiai tanácsadó: "Nagyon fontos a segítségkérés kompetenciája. A másik fő oka az előadásainknak az, hogy ezt kiemeljük, hogy merjenek segítséget kérni. A keretek, a korlátok felállítása. Ez nagyon fontos a családon belül és a gyerek felé való odafordulás. Tehát hogy figyeljünk rá, tehát hogy próbáljuk meghallgatni, próbáljunk beszélni vele az érzéseiről és ne egyből azt mondani, hogy ez így nem jó, te ezt nem érezheted, te mindent megkaptál. Tehát figyeljünk a gyerekre, töltsünk.. tudom hogy egy kicsit klisés, de minőségi időt a gyerekünkkel."
Az addiktológiai tanácsadó azt hangsúlyozta, hogy az online tér lehetőségeiről és veszélyeiről beszélni kell a családokban.
Kozák Balázs online függőség szakértő szerint az online függőség fiatal korban nagy mértékben negatívan befolyásolja az olvasási képességet és a kreativitást. A szakértő továbbá hozzátette: a fiatalok átlagosan napi 5-6 óránál is többet töltenek a telefonok előtt.
Kozák Balázs, online függőségek szakértő: "Talán a legnagyobb veszélye ennek az egésznek, hogy ennyi időt töltünk megírt programok előtt és kész termékek előtt, ezekben élve mint valóság az az, hogy a kreativitásunk, a képzelőerőnk, az olvasási képesség és ennek mentén a képzelőerő az teljesen lebutul."
Soroksár alpolgármestere, Sinkovics Krisztián elmondta: a XXIII. kerület önkormányzata különböző megoldásokat is kínál a függőségek kezelésére.
Sinkovics Krisztián, alpolgármester, Budapest, XXIII. kerület, Fidesz: "Ezért bíztunk meg addiktológiai tanácsadót, akihez bátran lehet fordulni abban az esetben, hogyha valaki valamilyen függőség rabjává válik és ezért hívtuk életre az ifjúsági klubunkat, ahol biztonságos, kulturált környezetben tölthetik el szabadidejüket a fiatalok."
Az alpolgármester felhívta a figyelmet arra is, hogy az online függőség a társas kapcsolatokra is negatív hatással van, hiszen sok esetben az emberek már alig beszélnek egymással a virtuális téren kívül.