Több mint félszázan gyűltek össze családtagok, barátok, kisebbségi vezetők és a kormány képviselői a nagycsécsi temetőben a két áldozat sírjánál. A Borsod megyei roma önkormányzat elnöke azt mondta: 2008-ban a gyilkosok az egész cigányságot lőtték szíven, és ez a seb soha nem fog begyógyulni. „Próbáljunk meg gyertyát gyújtani nem csak a hat áldozatért, hanem mindannyiunkért” – fogalmazott Farkas Félix.
A Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára szerint a kisebbségek elleni gyűlölet egész Európában erősödik a válság óta, de Magyarország alaptörvénye valódi védelmet és biztonságot jelent a romák számára. „A mi nemzedékünk nem fogja eltűrni, hogy hazánkban bárkit származása vagy vallása miatt emberi méltóságában megsértsenek, és ezzel megtapossák a szabadságot, amiért együtt küzdöttünk” – mondta Tállai András.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára beszédében úgy fogalmazott: a gyűlölet ölt Nagycsécsen, ami megmagyarázhatatlan és semmivel sem igazolható. Hozzátette: az áldozatok és családtagjaik talán megnyugvást találnak azzal, hogy megszületett a gyilkosok elleni ítélet, de a következményekkel mindenkinek együtt kell élnie. „A tehetetlenség ellen az összefogás, az együttműködés a legjobb gyógyír, el kell utasítanunk minden olyan szélsőséget, amely egyszerű megoldást ajánl, ugyanis nincsenek egyszerű megoldások” – véli Kovács Zoltán államtitkár.
A megemlékezésen ott volt Nagy Tibor is, aki az öt évvel ezelőtti támadásban feleségét és testvérét veszítette el, és maga is megsérült. „Örülök neki, hogy így törődnek velünk, így a cigánysággal. Örülök neki. Azért vannak rendes emberek, akik segítenek, együtt éreznek velünk, ez jó dolog” – mondta Nagy Tibor.
2008. november 3-án Nagycsécsen az azóta már elítélt gyilkosok Molotov-koktélt dobtak egy családi házra, majd a menekülők közül agyonlőttek egy nőt és egy férfit. Ők voltak a hat ember életét követelő gyilkosságsorozat első halálos áldozatai.