A repteret még a Gyurcsány-kormány idején, 2005-ben adták el. Nem sokkal korábban, az ezredforduló környékén jelentős állami beruházásokkal nőtt a reptér értéke, hiszen akkoriban építették fel a 2B terminált.
2012-ben azonban csődöt jelentett a MALÉV. Az okokat feltáró parlamenti vizsgálóbizottság ugyanis több visszásságot is talált a reptér privatizációs szerződésében. Többek között kiderült, hogy létezik egy titkos záradék, amely szerint az államnak kötelező módon vissza kellett volna vásárolni a Budapest Airportot, ha egy esetleges MALÉV csőd a repteret is csődközeli helyzetbe juttatja. Erről a záradékról azonban állításuk szerint sem Gyurcsány Ferenc, sem pedig Veres János akkori pénzügyminiszter sem tudott.
Veres János, a Gyurcsány-kormány pénzügyminisztere: "Szükség van arra, hogy az államigazgatásban ezzel a témakörrel kapcsolatban fellelhető valamennyi releváns iratanyag bekérésre kerüljön.”
Idén tavasszal a Parlamentben Lázár János építési és közlekedési miniszter egy ellenzéki kérdésre adott válaszában jelezte, hogy a reptér 2005-ös privatizációjával kapcsolatban minden felelősség a Gyurcsány-kormányt terheli.
"A magyar állam a Vincivel együtt ezt a repteret bizony megvette" – jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a társtulajdonos, a francia Vinci Airport vezérigazgatójával közösen. Június 6-án aláírták a Budapest Airport adásvételi szerződését, a tranzakció lezárult, így csaknem 20 év után ismét nemzeti többségi tulajdonba került a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtér.