2022 OKTÓBER 22-ÉN SZOMBATON 9 ÓRÁTÓL INDUL A HÍRTV RENDKÍVÜLI ÉLŐ MŰSORFOLYAMA.
A programot a Háború Ukrajnából és a Mozaik ismert arcai: Gyürky Enikő és Szani Roland vezeti majd. Az egész adás alatt megtisztel minket Csatári Bence történész, és Juhász Árpád geológus, aki személyes történeteket mesél arról, hogyan élte meg az 1956-os forradalmat.
Itt lesz Prof dr. Felkai Péter, akinek az édesapja, dr. Felkai Tamás a forradalom idején a légoltalmi pincerendszerben beindította a pincekórházat.
Itt lesz Zétényi Zsolt jogász, aki 23 sértett jogi képviseletét látta el a mosonmagyaróvári sortűzperben.
Saját 56-os emlékeiről mesél Bodrogi Gyula, akit akkor főiskolásként nem csak a forradalom, hanem a szerelem szele is megcsapott.
Megemlékezünk Wittner Máriáról, és arról beszélünk majd, hogy hogyan emlékeztethetjük a mai fiatalokat 1956-ra.
11.30-kor megszakítjuk az ünnepi műsort. ’Mit miért tesz a Kormány’ címmel ugyanis Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter válaszol a sajtó kérdéseire. Várható téma az új európai energiahelyzet lesz: a pénteken hajnalban zárult csak le az EU-csúcs. Az időzítésből arra lehet következtetni, hogy vélhetően Orbán Viktor csütörtöki és pénteki tárgyalásairól lesz majd szó. Szinte biztos, hogy az energiaválság elleni lépésekről is szó lesz, ugyanis a héten e tekintetben is történtek fejlemények. A Kormányinfót a HírTV szokás szerint végig élőben közvetíti.
13.00 óra után folytatódik a tematikus nap.
Szó lesz az 1956-os melbourne-i vérfürdőről, ami a vízilabda történetének leghíresebb összecsapása. Itt lesz Kiss Gergely olimpiai bajnok vízilabdázó
Beszélünk a taxisblokádról, és véres 2006-os eseményekről is. Kollégáink, történészek értékelik a forradalom ötvenedik évfordulóját, felidézzük a Balsai-jelentést, amely alapján azóta már tudjuk: terrorcselekmények történtek 2006. október 23-án Budapest belvárosában. Amikor a rendőrök "legfelsőbb politikai utasításra", vagyis Gyurcsány Ferenc parancsára cselekedtek.
Itt lesz Császár Attila riporter, Fritz Tamás politológus és Máthé Áron történész.
És érkezik hozzánk Mihályi Gábor, a Magyar állami Népi Együttes művészeti vezetője, és Kovács Ákos Kossuth díjas zenész, akikkel a művészet és 1956 kapcsolatáról fogunk beszélni.
14.00 körül kapcsolunk az 1956-os Műegyetemi emlékműhöz, ahol koszorúzás kezdődik.
15.00-tól élőben közvetítjük a műegyetemi ünnepséget, ahol beszédet mond: Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
16.00 órától a HírTV nézői kameráink segítségével végig követhetik a hagyományos fáklyás felvonulást (A menet útvonala: Műegyetem – Szent Gellért tér – Szent Gellért rakpart – Várkert rakpart – Casino – Ybl Miklós tér – Clark Ádám tér – Fő utca – Jégverem utca – Bem rakpart – Bem tér)
A 17.00 órától a Bem téri ünnepségről számolunk már be, ahol beszédet mond: Potápi Árpád nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
19.10-kor kezdődik a Tanú című magyar filmszatíra amely a személyi kultusz időszakát, Rákosi-korszak túlkapásait figurázta ki. Dániel Zoltán figurája, akire Pelikánnak vallomást kell tennie, egyértelmű utalás a koncepciós perben halálra ítélt Rajk Lászlóra.
21.10-től sugározza a csatorna az ’Elkutattuk’ című dokumentumfilmet, a közelmúlt talán legérdekesebb politikai ügye. Hann Endre beperelte Kálomista Gábort az Elk*rtuk miatt. Hann azt sérelmezte, hogy a tavaly októberben bemutatott filmbe őt magát is beleírták Endreként, aki egy közvélemény-kutató intézet igazgatójaként manipulálja a közvéleményt hamis adatokkal.
A beperelt producer azonban filmes stábbal érkezett a bíróságra. Dokumentumfilmet forgatott a tárgyalássorozatról, és ettől az sem tántorította el, hogy a bírónő egyenesen megtiltotta a felvételek elkészítését.
2022. OKTÓBER 23. (VASÁRNAP)
9.00-tól közvetítjük a Parlament elől, a Kossuth térről az ünnepélyes zászlófelvonást
10.30-tól A HírTV élőben közvetíti Zalaegerszegről a Mindszentyneum átadóünnepségét. Az egykori esztergomi érsek életét bemutató Mindszenty József Látogatóközpont új épületének átadásán szólal fel a kormányfő. Orbán Viktor miniszterelnök beszédét is a HírTV-n követhetik a nézők.
Az épület Mindszenty József élete mellett a kommunista diktatúra egyházüldözése áldozatainak is emléket állít, a látogatókat pedig csaknem 1200 négyzetméteren várják a kiállítások. Mindszenty fontos szerepet játszott Zalaegerszeg életében, hiszen 1917-ben érkezett a zalai megyeszékhelyre hitoktatónak. Később, 1919-ben átvette a plébánia vezetését, és huszonöt éven át a város apátplébánosaként tevékenykedett.
Nap közben folyamatosan beszámolunk az ünnephez kapcsolódó programokról
A Terror Háza Múzeumban a Hősök falánál falánál egész napos protokollmentes gyertyagyújtás,
a 301-es parcellában pedig egész napos szintén nem formális megemlékezés lesz.
HírTV
„Térjünk a lényegre”