Pécsi Norbert kommunikációs vezető, Magyar Közút Nonprofit Zrt.: "Egy olyan helyszínről beszélhetünk, ahol sajnos szükség van ilyen típusú fejlesztésre. Ahogy az is latszik, hogy ugye egy jó minőségű, burkolatú útról beszélhetünk, jó a vonalvezetése, szépen bemotorozható ívei vannak az útnak, tehát egy nagyon közkedvelt helyszín a motorosok szempontjából. Könnyű megközelíteni, autópályáról is könnyen elérhető útról van szó, tehát minden olyan jellemzővel bír, ami arra késztetheti a motorosokat, hogy itt a szokásosnál és a KRESZ- szabályoknál jóval nagyobb tempóval közlekedjenek."
Ez is az oka annak, hogy az idén itt telepítik először az alácsúszásgátló elemeket csaknem 1 kilométer hosszan. Míg a szalagkorlát az autók esetében felfogja az ütközést, a motorosoknál akár végzetes sérülést is okozhat.
Szabó Henrik stratégiai igazgató, HUMDA Zrt.: "Ugye vannak ezek a pillérek, amik magukat a szalagkorlátokat tartják és ezek baleset esetén, pályaelhagyásos incidens esetén ezekbe beleakad a motoros és itt akár csonkolásos sérüléseket is szenved vagy beszorul alá, ezek nagyon csúnya balesetek összességében és ezek az alácsúszásgátló elemek ezt akadályozzák meg, hogy az ilyen jellegű, sokszor végzetes sérüléseket elkerülje a motoros."
Fontos azt tudni, hogy bár ezek az elemek csökkentik a sérüléseket, de még így is komoly töréses baleseteket szenvedhet el a motoros, ha elveszti uralmát a jármű felett. A szakemberek szerint bár az egész 1,5 km-es bálványosi lehajtót el lehetne látni ilyen elemekkel, most első körben azokon a helyeken telepítik az alácsúszásgátlókat, ahol történtek már balesetek.