Palkovics László innovációs miniszter múlt héten jelentette be, hogy az egész magyarországi felsőoktatásra szükséges kiterjeszteni a Corvinus-modellt, aminek a célja, hogy egy egyszerűbb, hatékonyabb működési környezet révén megteremtsék a versenyképesség alapjait a felsőoktatásban.
Szirmay Dávid, a Bors főszerkesztő-helyettese szerint egy profitorientált, elitegyetemet akarnak létrehozni, ahol magasan kvalifikált és nagyon jól megfizetett oktatók és magas tandíjat fizető diákok lesznek, ezáltal pedig a Corvinusból egy európai elitegyetem lesz. „Repkednek a hírek, hogy 4 millió forint lesz a nagydíj. Ezzel nincs semmi baj, ha világon mindenhol bevett szokás, hogy a komoly egyetemeken tandíj van” – mondta. Azonban szerint akkor van gond, hogyha nincs meg a háttér, illetve ha a magas tandíj esélyt vesz el olyantól, aki tehetséges, de nem tud azt kifizetni.
Kacsoh Dániel, a Magyar Hírlap szerkesztője kiemelte, hogy a részletek egyelőre nem ismertek és felhívta a figyelmet arra, hogy kormányzati szereplő nem beszélt tandíj bevezetéséről. Rámutatott, hogy régi probléma szerinte a felsőoktatás szétaprózódása, túl sok intézmény van, miközben a diákok száma csökken. Koncentráltabb, az innovációs igényeknek jobban megfelelő képzésekre van szükség, ez a kormányzati igény – mondta. „Ez egy érzékeny terület, mert lehetnek ennek vesztesei, de összességében mégis nyer rajta.”
Tekintse meg a teljes műsort: