Farkas Bertalan az első magyar űrhajós: "Nyolcmilliárdan vagyunk most, állítólag, és a nyolcmilliárdból voltunk hatszázan a világűrben. Én voltam kilencvennegyedik a világűrbe. Hát hogyne lenne az ember büszke erre."
Ő Farkas Bertalan, az első magyar űrhajós. Most több mint 40 év után Magyarország a küszöbén áll annak, hogy újra egy kutató űrhajóst küldjön a világűrbe.
1980. május 26 - a nap, amikor Farkas Bertalan a Szojuz–36 űrhajó fedélzetén indult a világűrbe. Most 44 évvel később ezen a napon választották ki Kapu Tibor kutató-űrhajóst és Cserényi Gyula tartalékos kutató-űrhajóst.
Kapu Tibor kutató-űrhajós: "A magyar kísérletek és tudományos eszközök mellett, magyar zászlót, a magyar címert, a magyar akaratot és magyar álmokat viszünk fel újra a világűrbe. Azon dolgozunk, hogy ez a kis nemzet Európa közepén büszke legyen ránk.2
A kiválasztottak mindketten remélik, hogy munkájukkal Magyarország űrkatatási munkáját képviselhetik, a program végrehajtásával pedig büszkeséget és további sikereket hozhatnak.
Cserényi Gyula tartalék kutató-űrhajós: "Remélem példa lehet ez a következő generáció számára, köztük gyermekeimnek is, arra hogy alázatos, kitartó és szorgalmas munkával bármilyen céljukat el tudják érni."
A kiválasztottak a kiképzés utolsó szakaszában az Egyesült Államokban fognak felkészülni az űrrepülésre.