A fő donor kiléte a következőképpen vált a tőzsdespekulánsra szűkíthetővé: az A4D-nek a Mandiner birtokába került 2022-es pénzügyi beszámolója szerint egyetlen magánszemélytől származott a szervezet 4 milliárdos büdzséjének 90 százaléka, emellett az X-en található MagaBabe nevű profilon megosztott beszélgetéseken az A4D vezetői maguk beszéltek arról, hogy Sorostól érkezett a guruló dollárok oroszlánrésze.
A Mandiner kereste az Action for Democracyt is a leleplező erejű pénzügyi beszámolójuk kapcsán, ám
a szervezet nem cáfolta, hogy a spekuláns a pénzek fő forrása.
Márki-Zay nem lepődne meg Soros nevén
Bár Márki-Zay szerint a MagaBabe-en közölt felvételeken elhangzottak nem bizonyító erejűek, mégis úgy fogalmazott, hogy „egyébként abszolút nem lennék meglepve, ha a kinti (az amerikai adományokat összeadó) magyarok között Soros György is ott van”.
Mikor az MMM elnökét azzal szembesítették: megdőlt az a korábbi kijelentése, hogy amerikai magyar civilek tömegei kis összegű adományaiból állt össze a mozgalmához befolyt mintegy 1,8 milliárd forint, Márki-Zay azt felelte, hogy a mikroadományokról szóló magyarázatát az A4D ügyvezetője, Korányi Dávid közléseire alapozta. Arra a kérdésre, miként értékeli, hogy az A4D pénzügyi beszámolója alapján Korányi hazudott, az MMM-elnök úgy felelt: ha ez bebizonyosodik, azt szomorúan bár, de tudomásul fogja venni.
Noha a guruló dollárok botrányának kipattanását követően az Action for Democracy több ezer mikroadományozóról beszélt, Márki-Zay elmondása szerint egy mindössze 600 nevet és adományt felsoroló lista volt a legnagyobb donorlétszám, amelyet az A4D be tudott mutatni neki egy képernyőfotó formájában.
Ugyancsak figyelemreméltó, ahogy Hódmezővásárhely polgármestere bagatellizálta a tőzsdespekulánsnak az ellenzék kampányfinanszírozásában betöltött központi szerepét:
Soros az 1990-es években nem nyomorult 4 milliárd forinttal támogatta Kelet-Európát, hanem 500 millió dollárt (nagyjából 150 milliárd forintot) küldött évente”.
A teljes cikket a Mandiner.hu-n olvashatják.