A blog szerint az egyik ilyen név a listán Weisz Viktor, aki olyan helyszíneken dolgozott az elmúlt években, mint például Rijád, Szaúd-Arábia.
Weisz Viktor 2016 és 2018 között, tehát a migrációs válság tetőpontján a Soros által támogatott Artemisszió Alapítvány „menekült mentora” volt
– emelték ki. A LinkedIn-oldala szerint Weisz Viktor afgán menekültek mentorálásával foglalkozott ebben az időben, amit kihagytak a Talpra Magyarok oldalán lévő önéletrajzából. Az Artemisszió Alapítványt a Soros-féle Open Society csak 2016-ban 27 millió forinttal támogatta.
Weisz Viktor LinkedIn-oldala szerint a mai napig tevékenykedik, a davosi Világgazdasági Fórumnak otthont adó World Economic Forum keretében, mint „globális alakító”. A szervezetről tudható, hogy partnerei között szerepel az Open Society Foundation, és szinte minden évben felszólalt maga Soros György is.
Egy beszámolóból az is kiderül, hogy mit csinál Weisz Viktor ebben a szerepkörben:
Globális alakítóként hozzáférést kaptam a társak és mentorok erőteljes hálózatához, valamint a Világgazdasági Fórum erőforrásaihoz, hogy segítsenek előmozdítani a változást helyi és globális szinten.
Egy hasonló név a listán Bujdosó Anna Andrea is, aki Magyarországon dolgozott vezetőként nemzetközi multicégeknél.
Azonban Bujdosó Annának van egy álcivil karrierje is,
mivel mentor az Egyenlítő Alapítványnál. A blog emlékeztet: a női jogokért olykor szélsőségesen harcoló Soros-szervezet, az Egyenlítő Alapítvány korábban azzal keltett visszatetszést, hogy tüntetést szerveztek Pintér Sándor szívhangrendelete ellen a Hang, a Patent Egyesület, az Amnesty International Magyarország, a Budapest Pride, az EMMA Egyesület, a Jól-Lét Alapítvány, a Labrisz Leszbikus Egyesület, a Magyar Nők Szövetsége/Association of Hungarian Women, a NANE Egyesület, a NEM! – Nők Egymásért Mozgalom, a Magyar Női Érdekérvényesítő Szövetség (Hungarian Women’s Lobby), a Nőkért Egyesület, a Másállapotot a szülészetben, valamint a TASZ társaságában.
Az Egyenlítő Alapítvány korábban tiltakozott már egy olyan reklámfilm ellen, amelyben bikinis hölgyek táncoltak, de a Coca-Cola LMBTQ-t népszerűsítő plakátjaival persze semmilyen problémájuk nem volt – írja cikkében a Tűzfalcsoport, amely felteszi a kérdést:
hogyan lehet feministaként a felesége bántalmazásával erősen hírbe hozott vezető mögé beállni?
A teljes cikket a Magyar Nemzet Online-on olvashatják.