A Tisza Párt elnöke és a TikTok-doktor Kulja András az elmúlt napokban budapesti kórházakban jártak, miközben megállapították, hogy például folyamatosan nő a kórházi fertőzések száma is. Ezzel kapcsolatosan az angolszász világban elterjedt egy kifejezés, az ambulance chasing, amely közéleti kontextusban katasztrófapolitizálást jelent, és amelyet például Justin Trudeau használt politikai ellenfeleivel szemben 2019-ben – állapította meg legújabb elemzésében a Tűzfalcsoport.
Mint írják: a hazai kórházi viszonyokat és azon belül a fertőzések kérdését hisztériakeltéshez már jóval a Tisza Párt akciója előtt kitalálták a TASZ munkatársai. 2017-ben kórházi fertőzéses eseteket kezdtek el gyűjteni, 2018-ban pedig szintén ügyfeleket kereshettek a sürgősségi betegellátás támadhatósága érdekében.
Olyan jogi következményeket szeretnénk kimondatni, amelyek nem a végletekig leterhelt orvost, ápolót, hanem a rendszer hiányosságait állítják pellengérre – fogalmaznak a felhívásban.
A baloldali Városi Kurír akkori cikke szerint a kezdeményezés nem aratott osztatlan sikert, sőt jelezték, hogy ez nem jó másra, csak indulatok gerjesztésére az egészségüggyel és az ott dolgozókkal szemben. A felhívást az orvosok is erős kritikával illették.
A sürgősségi osztályokon dolgozók ellen hangolni a betegeket több mint bűn, hiba
– fogalmazott egy vidéki fogorvos. Többek szerint csak arra lehet jó egy ilyen statisztika, hogy indulatokat gerjesszen, és az amúgy is ügyeletes bűnbakként kikiáltott sürgősségi osztályokra kenje az ágazat egészének problémáját.
A Városi Kurír által akkor megkérdezettek – akik egyike sem a szóban forgó osztályon dolgozik – egyhangúan úgy vélekedtek, hogy ez egy olyan fegyver, amely könnyen visszafelé sülhet el.
A teljes cikk a Magyar Nemzet honlapján olvasható.
Fotó: Magyar Nemzet