„2009 óta évente kétszer viszi el a víz a faházunkat, és mint ahogy látható, ez a tavasz is munkával fog kezdődni” – a körmendi kempingtulajdonosát nem érte váratlanul, hogy a Rába elöntötte a telkét. Több, az ártéren élő családnak viszont komoly károkat okozott az áradása.
„Nagyon gyorsan jött a víz és sajnos, semmit nem tudtunk kimenteni – fogalmazott az egyik körmendi lakos. – A három kutyát kihozták a tűzoltók csónakkal. A páromnak bennmaradt az autója úgy húzták ki a tűzoltók. Az új konyhabútorunk, most festettünk, minden megint tönkrement” – tette hozzá Pető Viktória.
A kimenekített családokról a helyi védelmi bizottság gondoskodik.
„Körmenden a Rába árterében három családot kellett kiköltöztetni az elhelyezésükről és ellátásukról pedig gondoskodtunk” – közölte Gombásné Naradai Ibolya, a Körmendi Helyi Védelmi Bizottság elnöke.
Az árhullámot a hirtelen olvadás indította el. A folyó Szentgotthárdnál már tetőzött, Körmendnél továbbra is a legmagasabb fokú készültség érvényes.
„Átcsoportosítottuk az erőinket Csákánydoroszló és Körmend térségébe, ami azt jelenti, hogy a hivatásos tűzoltóerők mellett az Őrség Mentőcsoport végzett mentési munkálatokat az önkormányzati védműveken a 86-os út bevédésénél és végezte a munkálatokat Körmendnél is” – közölte Takács Árpád, a Vas Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója.
Körmendnél a folyó magassága meghaladta az öt métert, ami megközelíti a 2009-es rekordszintet. Vas megyében vízátfolyások tucatnyi mellékutat zártak le, a szlovén határt és Mosonmagyaróvárt összekötő 86-os főút mentén háromezer-ötszáz homokzsákkal védekeznek.