Pestszentlőrinc–Pestszentimre Gyurcsány-párti vezetőjéről a Fővárosi Választási Bizottság megállapította, jogsértés történt, mert önkormányzati felületeken – kiadványon, óriásplakátokon keresztül – közpénzből futott a polgármestert népszerűsítő kampány.
„Frissítés: A Kúria (ez a harmadfok) viszont csütörtökre érdekes döntést hozott és a kifogást elutasította: állítják, valóban megtörtént a tiltott kampányfinanszírozás, de ezért nem a DK-s polgármester, Szaniszló a hibás. De nézzük, hogy jutottunk idáig!”
A választási bizottsághoz a kormánypártok polgármesterjelöltje, Ughy Attila fordult. A fideszes politikus előbb azt kifogásolta, hogy a 18. kerületben egy olyan kiadványt kezdtek el terjeszteni a lakosok között, amelynek címlapján Szaniszló Sándor látható kampányszlogenjével („Van jövőnk” – a szerk.), benne a regnáló, de lejáró mandátumú városvezető és az őt támogató, jelenleg valamilyen önkormányzati választott vagy egyéb tisztséget betöltő politikustársai által felvázolt jövőképek találhatóak.
A kiadvány szereplői egytől-egyig indulnak a június 9-i önkormányzati választásokon, a DK, a Jobbik–Konzervatívok, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd-Zöldek támogatásával; az újság impresszumából pedig kiderül,
hogy annak kiadója Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata.
Ughy panaszában világossá tette, a közhatalmat gyakorló önkormányzatnak egy választási kampányban, de különösen a helyi önkormányzati képviselők és vezetők választásakor meg kell őriznie a semlegességét és saját felületein, közpénzből jogszerűen nem népszerűsíthet egyetlen jelöltet vagy jelölő szervezetet, akkor sem, ha polgármesterjelöltként újra induló hivatalban lévő városvezetőről, vagy az egyéni képviselőjelöltként induló hivatalban lévő alpolgármesterről, tanácsnokról, önkormányzati képviselőről, részönkormányzati elnökről van szó.
A kormánypárti polgármesterjelölt arra kérte a választási bizottságot, tiltsák el a 18. kerületi önkormányzatot és Szaniszlót a további jogszabálysértéstől, illetve szabjanak ki bírságot az önkormányzattal szemben.
A Fővárosi Választási Bizottság határozatában ugyan úgy rendelkezett – megváltoztatva az elsőfokú határozatot, melyet a Helyi Választási Bizottság hozott –, hogy a „Van jövőnk” című kiadvány kampánytevékenységnek minősül, ezáltal megsértették a választási eljárásról szóló 2013. évi XXXVI. törvény 2. § (1) bekezdés c) és e) pontjában foglalt,
jelöltek, jelölő szervezetek esélyegyenlőségére és a jóhiszemű, rendeltetésszerű joggyakorlásra vonatkozó alapelveket,
valamint az önkormányzatot eltiltotta a további jogsértéstől, azonban a döntés nem jogerős, mert a kormánypártok fellebbeztek annak okán, hogy a testület nem szabott ki bírságot az önkormányzattal szemben.
A teljes cikket a Mandiner-hu-n olvashatják.