Sárfalvi Péter, sportlétesítményekért és sportkapcsolatokért felelős helyettes államtitkár köszöntőjében elmondta, a fejlesztéssel a kormány egyik fontos célkitűzése valósul meg, ugyanis szeretnék, ha minél több sportlétesítmény épülne vagy újulna meg, ezzel is biztosítva a mindennapos testneveléshez az infrastrukturális szükségleteket.
A békési megyeszékhelyen az 1988-ban épült sportcsarnokot nettó 816 millió forintból újítják fel, emellett 173 millióból sportszálláshelyeket alakítanak ki.
Marik Tibor, az önkormányzat sportberuházásokért felelős csoportvezetője közölte, a új küzdőtéri padlóburkolatot, szellőztető rendszert, VIP fogadót alakítanak ki, "európai szintű versenyek lebonyolítására alkalmas" pályavilágítás lesz, gépészeti fejlesztést valósítanak meg, emellett felújítják a lelátót is.
Kialakítanak egy 17 szobás, háromcsillagos sporthotelt is, ahol megyei szintű sportorvosi vizsgálatot is biztosítanak majd.
Marik Tibor kiemelte, a kivitelezést végző Swietelsky Magyarország Kft.-nek 260 napja van a munkálatokra; a munkaterület egy részét december elején átadták; a röplabda- és a kézilabdacsapat teljesen május elején vonul ki az épületből, addig meccseket is rendeznek ott. A felújítás ősszel fejeződik be.
Szarvas Péter polgármester emlékeztetett, a városban több sportberuházás is zajlik, tavasszal adják át a Röplabda Akadémia munkacsarnokát, emellett elkezdődött a sportuszoda és a multifunkcionális sportcsarnok tervezése, amely szintén az MVP keretében valósul meg. Gondoltak a szabadidős sportolókra is, több műfüves labdarúgópályát, szabadtéri fitneszparkot és futópályát adtak át az elmúlt időszakban.
A békéscsabai sportcsarnokot 1988. március 18-án adták át, akkor az ország legnagyobb, fővároson kívüli sportcsarnoka volt.
MTI