Reagált az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) vezető rabbija Mesterházy Attila és Gyöngyösi Márton szerdai, a Neokohn című portálon megjelent, . Mint ismert, Gyöngyösi akkoriban egy később tömegtüntetést kiváltó parlamenti felszólalásában azt szorgalmazta, hogy a kormány mérje fel „az itt élő, és különösen a magyar Országgyűlésben és a magyar kormányban hány olyan zsidó származású ember van, aki bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelent Magyarország számára. Úgy gondolom, hogy adósai egy ilyen felméréssel Magyarországnak.”
Ahogy arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a tüntetés nyolcadik évfordulójának apropóján a Neokohn megkereste az akkor felszólaló Mesterházy Attillát, aki abban az időben az MSZP elnöke volt, valamint magát Gyöngyösi Mártont is.
Mesterházy lényegében azzal magyarázta a Jobbik politikai karanténból való kikerülését, és a baloldali közösségbe való teljes befogadását, hogy a párt szerinte már megváltozott. Gyöngyösi Márton pedig továbbra is azzal védekezett, hogy szavait kiragadták a kontextusból.
A Magyar Nemzet megkereste Köves Slomót, hogy megtudakolja, elfogadhatónak tarja-e a szocialista és a jobbikos politikus mostani magyarázatait. Az EMIH vezető rabbijának válaszát a lap változtatás nélkül közölte:
„A párt kommunikációja az elmúlt években jelentősen megváltozott, de nem lehet elfeledkezni arról, hogy a Jobbik eredendően a rasszizmus, a cigánygyűlölet és antiszemitizmus programjára alapított politikai tömörülés. A Jobbik brand sokak számára még ma is összekapcsolódik ezekkel az eszmékkel, ami valószínűleg akkor is így lenne, ha a párt nyíltan megtagadta volna saját múltját, de ez
az elhatárolódás sem a szavak, sem a tettek szintjén nem volt egyértelmű.
Jelentős támogatottsággal rendelkező – és a rasszizmust egyébként elítélő – pártok összefogása, közös fellépése a Jobbikkal azért különösen veszélyes, mert sok szavazó fejében észrevétlenül is legitimálhatja a rasszizmust,
azt üzenheti, hogy a hatalom megszerzése érdekében még az antiszemitizmussal is elnézőnek lehet lenni.”
Magyar Nemzet