Március 26-án, pénteken hajnalban elhunyt a koronavírus-fertőzés miatt kórházban kezelt Penz András, a Pest megyei 6. választókerület volt DK-s elnöke, a Demokratikus Koalíció Pest megyei és kistarcsai önkormányzati képviselője, a DK felügyelőbizottságának tagja, az Országos Tanács tagja és a párt gazdaságpolitikai kabinetjének vezetője – tudatta a Demokratikus Koalíció. Az elhunyt DK-s politikus március 20-án a Facebookon közzétett bejegyzésében maga hozta nyilvánosságra, hogy pozitív lett a koronavírustesztje, majd négy nappal később tudatta, hogy az Uzsoki Utcai Kórház koronavírusos betegeket ellátó osztályára került.
A szomorú hírt külön tragikussá teszi, hogy
Penz András az elmúlt hónapokban maga is aktívan részt vett Gyurcsány Ferenc pártjának vakcinaellenes kampányában.
Penz január 20-án a Facebookon osztotta meg a DK-nak a kínai vakcina alkalmazása ellen indított petícióját, annak aláírására buzdítva ismerőseit. Később, február 3-án is azt sugallta egy bejegyzésében, hogy gond lehet a keleti vakcinákkal, mert nem kérik azok európai engedélyeztetését a gyártóik. Penz András február 24-én ismételten az oltásellenes petíciót népszerűsítette, ezúttal szabad vakcinaválasztást követelve.
Nem sokkal megbetegedése előtt, március 14-én pedig a DK politikusa megosztott egy cikket a közösségi médiában, ami korrupciót sejtetett a vakcinabeszerzések kapcsán, a következő megjegyzést fűzve az anyaghoz: „Most már értjük, miért kellett politikai nyomást helyezni az OGYÉI-re.” Penz mindezzel egyértelműen arra utalt, hogy meglátása szerint a kormány üzleti érdekből engedélyeztette hazánkban az uniós hatóságnál gyorsabban a Sinopharm vakcináját.
Az elhunyt politikus tehát tragikus módon maga is részt vett az oltásellenes hangulat kialakításában, amivel pártja emberek életét sodorja veszélybe.
Szomorú vetülete a tragédiának továbbá, hogy mivel Penz András veszélyeztetett korú volt, hamarabb jogosult lett volna oltásra, így akár az is lehetséges, hogy megmenekülhetett volna, ha beoltatja magát.
A Facebookon március 2-án azt írta, hogy
nincs beoltva, felesége viszont már megkapta a vakcinát, mégpedig éppen a kínait.
Ez alapján akár az is feltételezhető, hogy a DK politikusa – kitartva pártja kínai vakcinát kritizáló álláspontja mellett – elutasította az oltást, ami megmenthette volna az életét.
Ha ez így történt, okkal feltételezhető, hogy ha a feleségével együtt ő is felvette volna a kínai oltást, a vakcinának köszönhetően talán enyhébb lefolyású lett volna a betegsége. Március 2-a és Penz András halála között ugyanis több mint három hét telt el, így az esetleges fertőzésre az oltásnak köszönhetően már erősebb immunválaszt tudott volna produkálni a szervezete.
Ezt a feltételezést az is alátámasztja, hogy
már a megbetegedése után, egy internetes párbeszédben maga a politikus adott hírt arról, hogy a feleségét ugyan beoltották, de őt nem.
A felesége állapotáról szólva ugyanakkor pedig elismerte, hogy noha neje is elkapta a fertőzést, neki csak enyhébb tünetei vannak.
Kapcsolódó anyagok:
Gyilkos hit - Sitkei Levente a Magyar Nemzetben megírt vezércikke