„Bekopogott a titkárnőm, hogy megérkezett a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal” – ezzel a mondattal hozta fel a Partizánban még év elején Magyar Péter a diákhiteles botrányt. Ezt követően Hadházy Ákos is foglalkozott az üggyel, és közösségi oldalán jelentette ki, hogy túlárazott szerződéseket kötött a Diákhitel Központ Magyar Péter vezetése alatt.
A Kehi jelentését végül az Átlátszó.hu szerezte meg. Kiderült, hogy összesen ötvenkét, 2018 és 2020 között született szerződést vizsgáltak. A szerződések összértéke 1,4 milliárd forintot tett ki. A Kehi szerint több esetben nem volt valós verseny és túlárazások történtek. Mindezt a Tisza Párt vezetője politikai ügynek állítja be.
Csakhogy a szakértő szerint abszolút nem erről van szó. Szűcs Gábor a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy „Ez kőkemény jogi kérdés.” Az a telefonlopás, ami miatt kérte a legfőbb ügyész, hogy az Európai Parlament függessze fel Magyar Péter mentelmi jogát, az semmi ehhez képest. A jogász emlékeztetett, hogy az 1,4, milliárd forintnak csak a fele ment el marketingcélú szerződésekre, illetve tanácsadói szerződésekre. Ezekkel már csak a szolgáltatás jellege miatt is viszonylag könnyű machinálni, nagyon könnyű fiktív szerződéseket kötni. Amennyiben pedig ez megtörtént,
akkor akár hűtlen kezelés és hamis okirat felhasználása is megvalósulhatott Magyar Péter és a Diákhitel Központ ügyében.
Az üggyel részletesen a HírTV Célpont című műsora foglalkozik pénteken, 17 óra 50 perctől.