A Portik–Laborc-találkozók bizonyítják, hogy a baloldal lepaktált az alvilággal – mondta napirend előtti felszólalásában a Fidesz kommunikációs igazgatója. Kocsis Máté emlékeztetett: az olajmaffiózó Portik Tamás arról beszélt a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatójának, Laborc Sándornak, hogy személyesen vitt pénzt MSZP-s politikusoknak.
„Egy tisztességes ember nem szövetkezik az alvilággal semmilyen ügyben – fogalmazott Kocsis Máté. – Ez nem pártkérdés, hanem erkölcsi kérdés. Egy demokratikus választás manipulálásáért paktáltak le, szeretném hangsúlyozni, hogy ez nem Portik–Laborc ügye, hanem a baloldal és az alvilág ügye” – mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója.
Pintér: Félbe kellett volna szakítani
Kocsis Máténak a belügyminiszter válaszolt. Pintér Sándor úgy fogalmazott: szakmailag elég szokatlan, ha a titkosszolgálat első számú vezetője közvetlen kapcsolatot létesít egy bűnözővel. – 1972 óta tanultam és gyakorlom az operatív munkát, erre még nem találtam az elmúlt 40 évben példát – mondta Pintér Sándor. Bár Laborc Sándor egy interjúban azt állította, hogy betartotta a szakmai szabályait, a belügyminiszter szerint megsértette azokat.
„Ahol provokációt javasol a Portik úr, ahol állami vezetőket, állampolgárokat, politikusokat lejáratni akar, illetve tőrbe csalásról beszél, ezt nem utasította el az első számú vezető a hatályos törvények figyelembevételével – mondta Pintér Sándor. – Az ott elhangzottak az ország érdekeit nem támogatták, nem szóltak az ország érdekében. Itt ezt a beszélgetést, ezt a találkozót minimum ebben a stádiumban félbe kellett volna szakítani” – tette hozzá a belügyminiszter.
Pintér Sándor hangsúlyozta: ma még nem tudni, hogy Portik Tamás tett-e lépéseket bírák, ügyészek, rendőrök politikusok lejáratására, és az esetleges lépéseket a Nemzetbiztonsági Hivatal jóváhagyta-e.
„Laborc úr aktív tábornokként folytatta ezt a kapcsolatot, ennek megfelelően a Belügyminisztérium nem tudja a bűncselekményt vagy az esetleges bűncselekményt felderíteni, csak a bűnözői oldalról, Portik úr oldaláról tudja vizsgálni – fogalmazott a tárcavezető. – Tehát a Laborc-féle cselekményt a legfőbb ügyésznek vagy a Legfőbb Ügyészségnek kell kivizsgálnia, hogy történt-e bűncselekmény” – tette hozzá Pinter Sándor.
Pintér Sándor közölte: a Portik-Laborc-találkozók előzményeinek megismeréséhez a szaktárca minden iratot átad a Nemzetbiztonsági Bizottságnak.