Ezt talán nem véletlen mondta, hiszen ha jobban utánanézünk, kiderül, hogy a szóban forgó politikai alakulat egy valódi kamupárt.
De nézzük, mit is mondtak évekkel ezelőtt, 2021-ben a párt alapítói. Szabó Attila elnök nemes egyszerűséggel kijelentette, „a Tisza Párt természetesen mind a 106 választókerületben indít jelöltet, erre már újdonsült pártként is megvan a kapacitásunk, képességünk.”
Deák Boldizsár alelnök ehhez hozzátette, „mi alulról szerveződő párt vagyunk, és a társadalmi beágyazottságra építünk. Úgy látjuk, a magyarok 32 százaléka bizonytalan, hogy kire szavazzon. Pártunk tehát két és félmillió bizonytalan szavazót fog megszólítani.”
Érdemes azonban megvizsgálni, hogy mi is történt ezután. A pontos választási eredményekhez elég, ha a Nemzeti Választási Iroda adatait áttekintjük. A párt egyetlen jelöltet sem állított, ezért aztán nem csoda, ha egyetlen szavazatot sem kapott a 2022-es országgyűlési választáson.
Szabó Attilának és Deák Boldizsárnak tehát minden oka megvolt hogy megszabaduljon a fantompárttól. Utóbbi személyről egyébként a helyiek elmondásából azt lehet tudni, hogy mindig oda húz, ahol a haszon lehetőségét látja.
Deák volt fideszes önkormányzati képviselő, Schmuck Andorral is voltak próbálkozásai, de legutóbb már a Jobbikból kilépett Mirkóczki Ádámot támogatta.
Deákról köztudott, hogy az üzleti életben is kétes ügyei voltak. Az elmúlt években számos gazdasági társaságban felbukkant és a jelenleg nevén lévő cég is felszámolás alatt áll.
A Tisza Párt alelnöke korábban a játékgépbizniszben is utazott, ám az üzletág felszámolását követően kénytelen volt felhagyni az emberek tömegét kizsebelő tevékenységgel.
Forrás: Magyar Nemzet
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd