A harmadik fővárosi költségvetés végeredménye egyértelműen Karácsony Gergely főpolgármester politikai programját tükrözi vissza. Ami nem meglepő, ugyanis az ötletek előszűrésen mentek át, majd a győztes ötleteket is a főpolgármester hagyta jóvá.
A Zöld Budapest keretén belül a „Beton helyett fák és bokrok” és az „Utcák árnyékolása növényzettel” kezdeményezések nyertek. Az Esélyteremtő Budapest keretében valósulhat meg a „Több nyilvános vécé Budapest közterületein” című projekt. A Nyitott Budapest keretében „Védett kerékpáros útvonalak” valósulhatnak meg.
A Magyar Nemzet többször beszámolt arról, hogy a fővárosi és kerületi
közösségi költségvetések többsége városüzemeltetési feladatokat lát el, kevés az olyan ötlet, amely ténylegesen az alapfeladatokon nyúlik túl.
Ilyen például a 240 millió forint értékű két nyertes ötlet, a „Tegyük árnyékosabbá, hűsebbé a Széll Kálmán teret” és a „Biztonságosabb gyalogos és kerékpáros közlekedés a Szent Gellért rakparton” címűek. De hasonló alapfeladat még a „Boráros tér zöldítése”, a „Kerékpáros biztonság növelése a Nagykörúton” és a „Funkció nélküli burkolt felületek zöldfelületté alakítása Kelenföldön”. Érkezett nyertes javaslat a „Gőtés-tó” és környezetének rendbetételére, továbbá a 14-es villamos vonalán a „Zöld villamosmegállók létesítésére”. Ugyancsak megvalósul a Liget tér fásítása, zöldítése Kőbánya alsónál, illetve a Stefánia úti kerékpárút és járda közvetlen átvezetése a Városligetbe. A megszavazott fejlesztések között van még a Kelenföld vasútállomás melletti buszvégállomásra árnyékolók és esővédők telepítése, a „Zebra az Üllői úton a Corvin-negyednél”, a Népliget gyalogos és kerékpáros elérésének megkönnyítése és a „Kerékpáros nyom létesítése a külső Bécsi úton”.
A tizennyolc ötletből egy tipikus lakossági költségvetési ötlet, az pedig a „Randióra a Blahán”.
A teljes cikket a Magyar Nemzet Online-on olvashatják.