Kedden derült ki, hogy Gothár Péter, a Katona József Színház egyik rendezője saját megfogalmazása szerint erkölcsileg elfogadhatatlan módon közeledett egy kollégájához. A színház végül levette a műsorról Gothár által rendezett egyik darabot. A többi rendezése fut tovább, azoknak ugyanis már megvolt a felújító próbája.
30-nál is kevesebben voltak kíváncsiak a a Független Előadó-művészeti Szövetség szombatra szervezett Biztonságos Terek kampányindító konferenciájára. A rendezvényt a zaklatási botrány még aktuálisabbá tette a kerekasztal beszélgetéseken azonban nem jelent meg a színház egyetlen képviselője sem.
A NANE egyesület munkatársa az interjúban arról beszél, hogy a Katona József Színház eljárása minimum esetlen volt. Wierth Judit szerint, a Katonában is érvényesül az az általános jelenség, hogy megpróbálják szőnyeg alá söpörni a botrányt.
Bár Budapest újonnan választott DK-s kultúráért felelős főpolgármester-helyettese Gy. Németh Erzsébet szerint lezártnak tekinthető az ügy, mivel a színház nem tett büntető feljelentést, a Jobbik országgyűlési képviselője szerint, a fővárosi önkormányzatnak a Katona József Színház fenntartójaként kötelessége lenne kivizsgálni az ügyet és megfelelő szankciókat alkalmazni annak érdekében, hogy elejét vegye a jövőbeni zaklatásoknak. Varga-Damm Andrea szerint a színház vezetőségének is kötelessége lenne kiállni és tisztázni a körülményeket.
A Magyar Művészeti Akadémia hétfői ülésén dönthet arról, hogy Gothár Péter megtarthatja-e a nemzet művésze kitüntetésével járó több, mint 650 ezer forintos havi díjazását. A testület vezetője Kubik Anna azt mondta várhatóan az MMA hétfőn kiad egy állásfoglalást az üggyel kapcsolatban, amely iránymutatást ad a bizottság tagjainak.
Hír TV