"Ebben az esetben sincsen harmadik út. Nem lehet középen állni. Vele, vagy ellene. Aki nincs ellene, az vele van" - így üzente meg idei évértékelőjén Gyurcsány Ferenc a baloldalnak, hogy őt nem lehet megkerülni a politikában. A szocialista Kunhalmi Ágnes akkor egyenesen antidemokratikusnak nevezte a DK gyakorlatát.
"Térjenek vissza a demokratikus útra és tartsák be a demokratikus játékszabályokat. Demokráciát nem csak névleg kell hirdetni"
- októberben pedig egy Facebook-posztban ment neki a Demokratikus Koalíciónak az MSZP társelnöke.
Kunhalmi Ágnes azt írta: ha nincs politikailag egységesen együttműködő tömb és egymással versengenek az ellenzéki pártok, akkor Orbán Viktor hátradől és kér egy kávét.
"Nem tehetjük kockára ezt a kérdést, ezért egy demokratikus jelöltet kell támogatnia mindenkinek, aki a NER világán kívül van"- párttársa is ezt erősítette meg legutóbb a Hírklikk műsorában, ahol az önkormányzati választás kapcsán kérdezték. Molnár Zsolt szerint pártpolitikának nincs helye az önkormányzati politikában, bár hozzátette: a választási időszakban ez szükségszerű.
"Abban én teljesen egyetértek bárkivel, aki azt mondja, hogy miután lement a választás, ott már nem pártoknak kell egymással birkózniuk iszapbirkózást egy koalíciós egyeztetésen, hanem a főváros érdekében kell szakmai politikát folytatni, de a választási időszakban ez elkerülhetetlen" - mondta az MSZP pártigazgatója.
Most mégis úgy tűnik, az MSZP jó üzletet kötött a DK-val - írja a Magyar Nemzet. A lap a Mandinerre hivatkozva arra hívta fel a figyelmet, hogy sokkal több szocialista politikus vehet részt a jövő júniusi önkormányzati voksoláson, mint amennyi a támogatottságukhoz képest reális lenne. Az MSZP ugyanis jelenleg a parlamenti bejutást jelentő 5 százalékért küzd, míg a DK támogatottsága 15 százalék körüli. A háromszoros különbséghez képest a fővárosban is csupán kétszer annyi polgármesterjelöltet állíthat a Gyurcsány-párt: a tizenöt megnevezett kerületből tíz jut a DK-nak, és öt az MSZP-nek.
A Mandiner megjegyezte azt is, hogy a DK például két olyan szocialista politikust is támogat, aki komolyabb botrányba keveredett az elmúlt években: Zuglóban Horváth Csabát, Kispesten pedig Gajda Pétert. Az MSZP pedig olyan tőlük korábban távozott polgármesterek mögött sorakozott fel, mint a III. kerületi Kiss László, illetve a XVIII. kerületi Szaniszló Sándor.