A szentendrei skanzent új pályára állították három éve: több pénz jut fejlesztésre, szakmai programokra. A tájegységeket bemutató múzeumot évente 220 ezer ember keresi fel. „Az elmúlt három évben másfél milliárdos összeget kaptunk különböző szakmai célokra. Ennek beruházási oldala egy hendikepes feljáró, hogy a skanzent lehessen tolókocsival is látogatni, illetve vakok, siketek számára is hozzáférhető legyen. Vannak oktatási, disztribúciós programok, amelyek a tudásközvetítést segítik elő” – közölte Cseri Miklós, az intézmény főigazgatója.
Nemcsak a skanzen újult meg, 13 milliárd jutott a Pesti Vigadó és a Zeneakadémia felújítására, 2 milliárdból szépült meg a Mátyás-templom. Eddig több mint százmilliárdot fordított a Fidesz-kormány kulturális és építészeti örökségeink megőrzésére, a legnagyobb felújítás a Duna-parton kezdődött, a Várbazár jövőre már fogadhatja a turistákat.
„Budapest és az egész ország legnagyobb kulturális beruházása a budai Vár lábánál zajlik. Harminc év pusztulása után épül újjá a Várbazár; Budapest, sőt Európa legszebb ékessége lesz. Kilencmilliárdos beruházás zajlik. Egy év múlva ilyenkor Sissi királyné csodálatos zöldparkján bárki felsétálhat a budai Várba” – közölte Selmeczi Gabriella.
A felújítások mellett új központok is épülnek, ilyen például a városligeti múzeumnegyed és a Rákóczi híd mellé tervezett, a magyar szellemi termékeket bemutató Rubik-kockát formázó központ.