A szocialista politikus szerint a Gömbös-kormány idején, és most is kormányközeli érdekcsoportok nyertek a pályázatokon. Tóth Csaba szerint a közérdek helyett a magán-érdekek kerülnek előtérbe, ezért a pályázatok érvénytelenítésére szólította fel a kormányt. „A trafiktörténet – az úgynevezett state-capture – a foglyul ejtett állam tipikus példája. Ez azt jelenti, hogy a közhatalmi döntéshozatal a közérdek helyett magánérdekekre cserélik centralizált jól kidolgozott rendszerben. Az történt, hogy több tízezer család megélhetését gátlástalanul elvették és odaadták néhány ezer rokonnak, barátnak, ismerősnek. Néhány család szerzi meg az így átcsoportosított vagyont teljesítmény, kockázat és munka nélkül, megfejelve busás haszonnal, hiszen most utólag háromszorosára emelik a garantált hasznot is. Azt is mondhatnánk, hogy sokan szívnak, kevesen pedig meggazdagodnak” – mondta a szocialista politikus.
Fónagy: Akinek nincs igaza, az kiabál
A kormány részéről Fónagy János reagált a szocialista képviselő felszólalására. A nemzeti fejlesztési minisztérium államtitkára azt mondta: a trafikpályázat sok érdeket és hatalmas piacot érint.
Fónagy János megismételte: a pályázat nyilvános volt, és mindenki ismerhette az elbírálás szempontjait. Az államtitkár kiemelte: a pályázatok még folyamatban vannak, és a helyek mintegy fele még elosztásra vár. „Tudom, hogy akinek nincs igaza, az kiabál, de azért azt engedje meg, hogy elmondjam az Országgyűlésnek és az ország nyilvánosságának, hogy a trafikpályázat még nem zárult le. Körülbelül a felét most írtuk ki, ahol pedig van nyertes pályázat, ott még nem történt meg a szerződéskötés. Mindaz, amit önök – egyébként ismétlem – politikai ártani akarásból elmondanak, az tulajdonképpen akkor lenne esedékes, amikor ezek a folyamatok lezárulnak” – mondta Fónagy János.