A házelnök parlament honlapján elérhető napirendi javaslata alapján az ülés 13 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik. Az interpellációk ezúttal is az első ülésnapon hangozhatnak el, ezúttal hatvan percben, hasonlóan az azonnali kérdésekhez, míg a kérdésekre harminc perc áll majd rendelkezésre.
Az Országgyűlés csütörtökig tartó négynapos üléssel zárja őszi ülésszakát. A képviselők kedden a szavazásra váró javaslatok utolsó – a benyújtott indítványok módosításairól szóló – vitáit bonyolítják le, majd szerdán több mint negyven előterjesztésről határoznak.
A Ház törvényt hozhat a közigazgatási bíróságokról, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanácsról, a Nemzeti Eszközkezelő Programban résztvevők otthonteremtéséről, a kormányzati igazgatásról, a 2021-es népszámlálásról, a Hungary Helps programról, a magyar-székely összetartozás napjáról, valamint az állami magasépítési beruházások megvalósításáról. Változhat az agrártörvény, valamint a munka törvénykönyve is.
Túlórázni fognak
2800 módosító indítványt nyújtanak be a Parlamentnek ma az ellenzéki képviselők – így tiltakoznak a túlóra keret bővítése ellen. Tóth Bertalan a szocialisták elnöke azt mondta: a házszabály alapján minden módosítóról külön kell szavazni, ezért arra számítanak, hogy az Országgyűlés is túlórázni fog. A Párbeszéd tárelnöke pedig kijelentette, ha megszavazzák a törvényt, akkor az alkotmánybírósághoz fordulnak.
„Amennyiben folytatják a tárgyalást és folytatják azt a szavazást, amit most napirendre tűztek, ha áttolják, akár erőszakkal ezt a törvényt, akkor közösen, az ellenzéki pártokkal az Alkotmánybírósághoz fogunk fordulni. Az Alkotmánybíróság mellett közösen szintén a strasbourgi bíróságot is megkeressük ebben az ügyben, hiszen teljesen egyértelmű az, hogy ennek a törvénynek az általános vitája nem volt törvényszerű” – nyilatkozta Szabó Tímea.