Horváth Ildikó kitért arra, hogy a béremelésen kívül a munkakörülmények javításával és a szakdolgozóknak szóló különböző ösztöndíjakkal is javítani kívánnak a munkavállalók helyzetén.
Emlékeztetett: idén január 1-jével 14 százalékkal nőttek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek, az intézkedés mintegy 78 ezer szakdolgozót és négyezer védőnőt érint.
Egyetért a többlépcsős orvosi béremeléssel az EDDSZ is
Az egészségügyi szakdolgozókhoz hasonlóan az orvosoknál is többlépcsős bérfejlesztést, azon belül is egy jelentősebb mértékű emelést szeretnének a Cser Ágnes vezette Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (EDDSZ) és stratégiai partnerei: a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, a Magyar Orvosi Kamara, valamint a Magyar Gyógyszerészi Kamara képviselői - olvasható az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményében.
A bérekkel kapcsolatos mai tárgyaláson az Emberi Erőforrások Minisztériumát Dr. Latorcai Csaba, közigazgatási államtitkár és Prof. Dr. Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár képviselte.
A tárgyalófelek egyetértettek abban, hogy kiemelt hangsúlyt kell fektetni az egészségügyben dolgozók társadalmi megbecsültségére, tisztességes megélhetésükre és az életpályamodellek kulcselemeire is.
A fiatal pályakezdő orvosok itthon tartásának záloga a bérek rendezése, a megfelelő struktúra és szakmai lehetőségek kialakítása, a testi-lelki egészség egyensúlyának megtartása. Mindezek együttese erősítheti az egészségügyi intézményekbe vetett közbizalmat is. Noha mindez nem könnyű feladat, a tárgyaló partnerek elkötelezettek a megfelelő lépések kidolgozásában. A tárgyaláson kitértek a gazdasági műszaki területeken dolgozók béremelési igényeire is.
Egy hónapon belül a bértáblához kapcsolódó részletekről tovább egyeztetnek a partnerek - írták.
MTI