Felhőtlenül játszanak ezek a gyerekek a játszótéren. Ők még nem is sejtik, létezésük nem csupán szüleik számára jelent kimondhatatlan örömöt, de a nemzet egésze szempontjából felbecsülhetetlen.
Erről beszélt a családokért felelős államtitkár egy budapesti konferencián. Hornung Ágnes kiemelte, a gyermekek születése és egy ország versenyképessége szorosan összefügg. Ezért döntött úgy a kormány, hogy Európában egyedülálló módon támogatja a magyar kormány a családokat. Mint fogalmazott, az Európai Unióban a család fogalmát kikezdték, és kevesebb gyermek születik, ez pedig kultúránk és közös értékeink vesztéhez vezethet.
Magyarország kormánya 2010-ben a választók egyértelmű felhatalmazása alapján, azért indította el a családbarát fordulatot, hogy ez a veszély legalább minket, magyarokat ne fenyegessen, azóta rengeteget léptünk előre, sikerült helyre állítanunk a családok korábbi baloldal, liberális, kormányzás alatt háttérbe szorított megbecsülését. Akadt munka bőven de büszkék lehetünk arra, hogy ma már 30 támogatással és intézkedéssel segítjük a családokat.
A Miniszterelnökség államtitkára videóüzenetében azt mondta, Brüsszel bele akarja hazánkat préselni egy háborúba. Nem foglalkoznak a demográfia kérdésével, a tömeges migrációt választották, holott ez az európai identitást veszélyezteti - mondta Panyi Miklós.
Mi elutasítjuk a tömeges migrációt, e tekintetben sem engedünk a brüsszeli nyomásnak, mi úgy hisszük, hogy a jövő demográfiai és munkaerőpiaci kihívásait, a hazai gyermekvállalást ösztönzésével, a családok támogatásával igyekszik javítani. Ezel összhangban bevezettük és folyamatosan bővítjük Európa legkiterjedtebb és legösszetetteb családtámogatási rendszerét. Jelentős pénzügyi támogatásokkal segítjük a gyermekek megszületését. A CSOK plusz bevezetésével a magyar családok számára Európa legerősebb otthonteremtési eszköze áll rendelkezésre.
- mondta Panyi Miklós.
A konferenciát szervező Kopp Mária Intézet elnöke kifejtette, a folyamatosan öregedő, gazdasági lejtmenetben lévő Európa számára kiváló példa lehetne a magyar modell.
Magyarország azon kevés európai ország közé tartozik, ahol a gyermekvállalási kedv és a munkavállalási kedv egyszerre növekedett, ez két olyan tényező amik alapjaiba határozza meg a demográfiai helyzetünket illetve a versenyképességünket.
A konferencián elhangzott, az Unió versenyképessége szempontjából üdvös lenne, ha az EP-választások eredményeként a családbarát erők a mostaninál nagyobb képviseletet szereznének.