– Azt nyilatkozta, hogy nem posztot, hanem feladatot kapott. Hogyan illeszkednek az ön által kijelölt irányok elődjének, Csák Jánosnak az eddigi munkájához?
– Megtisztelő volt Orbán Viktor miniszterelnök úrtól a miniszteri felkérés. Kedden vehettem át Sulyok Tamás köztársasági elnök úrtól a kinevezési okiratomat, majd esküt tettem a Parlamentben a magyar nemzet szolgálatára. A minisztérium három pilléren nyugszik, amelyek egyben meghatározók nemzetünk múltja, jelene és jövője szempontjából: az identitásunkat őrző kultúra, a tudás- és hivatásközvetítő egyetemek, a szakképzés, az innováció, valamint nemzetünk építőegységei, a családok. A kultúra tesz minket magyarrá és tart meg magyarnak ebben az irányvesztett világban, ez az, ami kovászként bennünket összefog. Kultúránkat, versenyképes tudásunkat váltja a mindennapok valóságára az a közösség, amelyet magyar nemzetnek hívunk. Az egyetemeinknek, a szakképzésünknek a fiataljaink sikerességét kell szolgálniuk, a családok és a gyermekek nélkül pedig nincs jövőnk. Azért dolgozunk a mindennapokban, hogy gyermeket vállalni öröm, boldogság és előrelépés legyen.
Csák János az elmúlt két évben számos olyan programot indított el és újított meg, amelyet folytatni kívánok.
Ezek közé tartozik a Petőfi kulturális program, amely elérhetővé teszi a minőségi kulturális szolgáltatásokat a vidéki települések lakosságának is vagy a felsőoktatás-innováció terén a Neumann János-program, de ilyen a családügy területén az új helyzethez igazodó csok plusz támogatás, ami az otthonteremtést hivatott támogatni. Ezen folyamatokat kívánom folytatni, erősíteni.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják, IDE KATTINTVA!