Hankó Balázs elmondta: miniszteri feladatai második napján egyeztetést folytatott a családszervezetekkel. A találkozón áttekintették, hogy Magyarország miért is családbarát ország, és hogyan lehet még tovább erősíteni a családbarát intézkedéseket.
Kijelentette: a kultúra tesz minket magyarrá, a felsőoktatás és a szakképzés pedig "jövőképessé". "Jövőnket ugyanakkor a családunkon, a gyermekeinken keresztül tudjuk a mindennapokban valósággá tenni" - fűzte hozzá.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a családbarát országgá válás nemcsak egy eszme, hanem mindennapi eszközrendszerekben is megvalósul. A kormány harminc családpolitikai intézkedést hozott, 3300 milliárd forintot fordít "ilyen nehéz, háborús helyzetben is" a családok támogatására - mondta, megjegyezve: ez az összeg a GDP több mint négy százalékát teszi ki.
Hankó Balázs örömtelinek nevezte, hogy a frissen elindított csok plusz támogatás iránt már több mint 12 ezren érdeklődtek, és hatezer szerződést kötöttek eddig. Hozzátette: a kormány emelte a babaváró támogatást, emellett népszerű a falusi csok és a 30 év alattiak szja-támogatása is.
Kiemelte: a kormány nyitott a családszervezetek javaslataira, hogy "családbarát országunk nemzetközi hírét továbbvigyék". Úgy fogalmazott, "családszervezeteink a kinyújtott kezeink", mindazokat képviselik, akik "Kárpát-medencei felelősséget tudnak vállalni" a családokért és gyermekekért, vagyis a nemzetért.
A kormánynak egyaránt fontosak a gyermeket tervező párok, az egyszülős családok, a többgyermekesek, a nagycsaládok és azok a gyermekek is, akiknek nincsenek szüleik - szögezte le.
Hankó Balázs közölte: a családszervezetekkel közösen úgy döntöttek, hogy az eddigi együttműködést tovább erősítve teszik Magyarországot jövőképessé; több olyan intézkedést hoznak a továbbiakban is, amelyek a gyerekeket helyezik a fókuszba, és erősítik a családokat.
MTI