Február 17-én szerdán indult el az online konzultáció az élet újraindításáról. Az elmúlt hónapban a magyarok arról mondhatták el a véleményüket, hogy az újraindítást hogyan képzelik el, fokozatosan, vagy esetleg egy lépésben. Szintén szó esett a konzultációban az éttermek és szállodák újranyitásáról, a fesztiválokról, koncertekről és a külföldiek Magyarországra történő belépésének védettségi igazolványhoz való kötéséről.
A KORMÁNY A HÉTEN FOGJA LEZÁRNI A KONZULTÁCIÓT, EZT KÖVETŐEN PEDIG DÖNTÉS SZÜLETIK ARRÓL, HOGY MIKÉNT NYIT MAJD AZ ORSZÁG, VAGYIS HAMAROSAN MÁR A NYITÁSI TERV IS ELÉRHETŐ LEHET.
Szintén döntés születik arról, hogy milyen jogok járnak a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek. Ezeket nem csak az oltottak kapják meg, hanem azok is, akik igazoltan átestek már a fertőzésen, meggyógyultak. Amennyiben valaki megkapta a védőoltást, nem kell igényelnie az igazolványt. Az állam hivatalból postázza az ingyenes kártyát, annak kiállítást külön nem kell kérni.
HA VALAKI KORÁBBAN IGAZOLTAN ÁTESETT A KORONAVÍRUS-FERTŐZÉSEN, AKKOR A FERTŐZÉSBŐL VALÓ FELGYÓGYULÁS NAPJA JELENTI A VÉDETTSÉG KEZDETÉT.
A felgyógyulás napja az az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben (EESZT) nyilvántartott dátum, amikor negatív PCR-tesztje vagy antigén gyorstesztje lett miután korábban pozitív tesztje(i) volt(ak). Abban az esetben, ha valakinek csak a fertőzést igazoló pozitív tesztje van, de több teszt nem készült – mert pl. tünetmentes, enyhe tünetes volt és otthoni karanténban maradt – akkor a teszt utáni 10. nap a felgyógyulás hivatalos napja. Aki pedig nem tudta, hogy már átesett a koronavíruson, antitest ellenanyag-vizsgálat elvégzésével lehet jogosult.
A teljes cikk ITT érhető el.