„Azt gondolom, hogy el kell mondani a választóknak tisztességgel, hogy a remélt kormányváltást követően is egészen biztosan kell egy-két év, hogy érzékelhetően jobb legyen az élet anyagi tekintetben is” – fogalmazott a DK elnöke. Gyurcsány Ferenc Komáromban tartott lakossági fórumot.
A hallgatók között jobbikos politikusok és a párt szimpatizánsai is megjelentek. „Mi a véleménye arról, hogy ha már elszámoltatásról és igazságosságról beszélünk, hogy például Sukoró-ügyben egyetlen kormánytag sincs a vádlottak padján?” – tette föl a kérdést Vágó Sebestyén, a tatabányai szervezet tagja.
A telekcsere idején ugyanis Veres János irányította a vagyonkezelőt felügyelő Pénzügyminisztériumot, az izraeli–amerikai befektetők kormányzati kapcsolattartója pedig Bajnai Gordon akkori fejlesztési miniszter volt.
„Azokkal értek egyet, akik támogatták ezt a beruházást, azokkal nem értek egyet, akik itt jajt kiáltottak, és azt gondolom, hogy tisztességes szándék nélkül, politikai indíttatásból üldözést indítottak azok ellen, akik abban részt vettek – reagált a bukott miniszterelnök. – Mély meggyőződésem, hogy a bíróság elé citált korábbi köztisztviselők terhére rótt cselekményt nem követték el, hazájukat szolgálták” – tette hozzá Gyurcsány.
Hazaárulóztak
Több szlovákiai magyar hazaárulónak nevezte a volt kormányfőt, amiért a kettős állampolgárság ellen kampányolt a 2004-es népszavazás előtt.
„Én személyesen és a Demokratikus Koalíció határozottan elutasítja, hogy azok a határon túli magyar barátaink, akik nem itt élnek hivatásszerűen, azok választójogot kapjanak” – mondta Gyurcsány.
A Hír Televízió nem tudta meg, hogy Gyurcsány Ferenc miért tart a külhoni magyarságtól. A volt miniszterelnök válasz helyett kollégánkat sértegette.
„Viselkedjen úgy, mintha értené, amit mondok” – reagált a DK-elnök a Hír TV kérdésére, hozzátéve: „engedje leszűrődni magában, eméssze meg, újra mondom, szóljon a szerkesztőjének, hogy magának soha nem fogok nyilatkozni”. A bukott kormányfő Mesterházy Attila erdélyi látogatását sem volt hajlandó véleményezni riporterünk kérdésére, viszont munkatársunkat és a Hír Televíziót tisztességtelennek titulálta.
A volt miniszterelnök arra sem válaszolt, hogy a kormánya információkat tartott-e vissza a romagyilkosságokról azért, hogy állami tisztségviselők felelősségét tussolja el. Ezt az SZDSZ egykori európai parlamenti képviselője, Mohácsi Viktória állította egy interjúban. Gyurcsány Ferenc rendőrök sorfala között hagyta el a komáromi fórum helyszínét.