A lap emlékeztet: a jelenlegi főpolgármester maga is Gyurcsány Ferenc tanácsadója volt egykor, így nem meglepő, hogy a Városházát 2019-ben, Karácsony megválasztása után ellepték Gyurcsány és Bajnai levitézlett politikusai, Karácsony pedig kvázi fenntartások nélkül átadta nekik az irányítást.
A Metropol felidézte, hogy
Karácsony rekordnagyságú tartalékot, 214 milliárd forintot örökölt Tarlós Istvántól, továbbá 1100 milliárd forintnyi iparűzési adóra tett szert a mostani ciklusban.
A főpolgármester ennek ellenére rendre csődhelyzetet kiált, mégis számtalan beruházást újraterveztetett, lehetőleg úgy, hogy azok az eredetileg tervezett árnál többe kerültek. Ilyen volt például a Lánchíd felújítása, ahol 1,4 milliárdnyi közpénznek veszett nyoma.
Gyurcsány emberei Karácsony kasszájánál
Íme néhány azok közül, akik 4,5 évig valójában vezették a fővárost:
- Gál J. Zoltánnak, a volt szocialista kormányszóvivőnek, a Gyurcsány-féle bukott kormány államtitkárának például kifejezetten a csődpolgármester ellenőrzése volt a feladata. Eleinte a vélhetően külföldről finanszírozott, és kamu „mikroadományocskákból” is pénzelt Karácsony miniszterelnök-jelölti kampányát vezette, majd a bukta után a Főpolgármesteri Hivatalban stratégiai főtanácsadói pozícióból irányította a „csődpolgármester” nem létező városvezetői munkáját. Állítólag még Karácsony Facebook-posztjait is ő írja…
- Draskovics Tibor („Drazsé”), a Gyurcsány-kormány pénzügyi, majd igazságügyi és rendészeti minisztere. A hosszú évekig láthatatlanná váló „Drazsé” egy csapásra a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) igazgatósági elnöke lett.
- Tordai Csaba ügyvéd, aki Demszky kabinetfőnökeként kezdte, majd Gyurcsány Miniszterelnöki Hivatalának államtitkára lett és Bajnai is megtartotta pozíciójában. Ebben az időben ismerkedtek meg Karácsonnyal is. Tordai egyébként nemcsak a baloldali kormányokhoz, de a Soros-birodalomhoz is ezer szállal kötődik.
- Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes is kulcsember: 2002-től a Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztériumban dolgozott, majd miniszteri tanácsadó és kabinetvezető lett a Miniszterelnöki Hivatalban. 2009 áprilisától a Bajnai-kormány társadalompolitikai szakállamtitkára.
- Böcskei Balázs, aki 2019-től társadalmi kapcsolatokért felelős önkormányzati főtanácsadó. Mint ismeretes, a Gyurcsány-párt brüsszeli delegációja éppen cégét, a RESPUBLICA Elemző Kutató és Tanácsadó Kft.-t bízta meg tanulmányok elkészítésével és egyéb szolgáltatások nyújtásával.
- Gyurcsány-fióka, avagy a budapesti közműcégeket vezető Mártha Imre, aki a milliárdosok fényűző életét éli aranyifjúként. Ma ő vezeti a kukásokat, kertészetet, temetkezési intézetet, Főtávot egyesítő nagy fővárosi céget.
- Kolber Istvánt, az MSZP és DK-alapítótagját, a korábbi Gyurcsány-minisztert és -államtitkárt a Fővárosi Vagyonkezelő Zrt. igazgatóságába ültették be, évek óta onnan is kap fizetést. Kolberről annyit érdemes tudni, hogy Regionális Fejlesztésért és Felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszterként 2005-ben kiérdemelte az Index hírportál olvasói szavazatai alapján a legérdemtelenebb díjat, mivel egyetlen reá bízott területen sem tett le az asztalra semmi érdemlegeset.
A teljes cikket a Metropol.hu-n olvashatják.