– Melyeket tartja a kormány legfontosabb családpolitikai intézkedéseinek a jelenleg hatályban lévők közül?
– Nehéz ezek közül kiemelni egyet, mert mindegyik más-más élethelyzetben, más-más szempontból fontos. Úgy gondolom, nagy eredmény, hogy az olyan kihívásokkal teli években, amikor a koronavírus-járvány, illetve a háború okozta gazdasági válság és infláció sújtotta hazánkat, a kormány a családtámogatásokat nemcsak meg tudta őrizni, de még bővítette is azok körét, és újakat vezetett be.
Az év elejétől elérhető a csok plusz, melyet már hatezer család vett igénybe, továbbá nyáron indult az új otthonfelújítási program is, és remélhetőleg jövőre további, nagy jelentőségű bővítések várhatók.
– Milyen hatása van ezeknek az intézkedéseknek a jelenben és milyen lehet a jövőben?
– Ha a háború véget ér, a gazdasági növekedés újra be tud lendülni, és ismét stabilitást fogunk érezni a mindennapjainkban, megint felívelő pályára kerülhet majd a gyermekvállalási és a házasodási kedv, mint ahogyan korábban volt. A családok anyagi helyzete az elmúlt években alapvetően stabil maradt, a számtalan negatív külső hatás ellenére is. Ez annak köszönhető, hogy a kormány az infláció letörése vagy a rezsicsökkentés érdekében rengeteg olyan intézkedést hozott, amelyek segítettek a családoknak átvészelni a hétköznapokban a világban zajló nagy változások okozta problémákat.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják, IDE KATTINTVA!