„Régóta szemlélem a folyamatokat, és azt vettem észre, hogy az elmúlt évben a különböző diagnózisok számai nőnek és nőnek. (...) Minél több pszichológus van, annál több beteg ember van” – fogalmazott lapunknak Frank Füredi, az MCC Brussels igazgatója, a 2001-ben megjelent Therapy Culture [Terápia Kultúra] könyv szerzője. A professzor azt a jelenséget azonosította nyilatkozatában, hogy a pszichológia átvette a vallás és a filozófia helyét a társadalomban. Ezzel az egzisztenciális problémák pszichológiai problémákká lettek keresztelve.
Ez épp olyan nagy probléma, mint a woke politika, és Magyarországon a jobboldal még nem érti ennek a hatását
– mondta.
Az ismert szociológus szerint a túlpszichologizált társadalom olyan tüneteket szül, mint például ha egy gyerekben még nem alakult ki a magabiztosság, és fél vagy feszeng, mielőtt egy társaságban meg kell szólalnia, akkor megkapja a stigmát/diagnózist, hogy „társadalmi fóbiában” szenved. Füredi úgy véli, hogy ennek következményeképp lassan az emberek elveszítik azt a képességüket, hogy együtt éljenek problémákkal és túl tudjanak azokon lépni.
Az MCC Brussels igazgatója az új szemléletmódot kifejezetten a gyerekekre tartja veszélyesnek. A túlsegítéssel, a bukásoktól való elzárással – ami az iskolában is zajlik, amikor nyugaton több helyen is népszerű az az oktatás szemlélet, ami megtagadja a diákok negatív értékelését – olyan világot biztosítunk a gyerekeink számára, amiben nem tudnak majd megállni a saját lábukon, mert nem lettek felkészítve arra, amikor az élet kihívásokat állít eléjük.
A teljes cikket a Magyar Nemzet oldalán olvashatják, IDE KATTINTVA.