Ma még zöldterület a XI. kerületben, ahol 2023-ra a dél-budai centrumkórház áll majd. Az újbudaival együtt több új kórházat hoznak létre a kormány tervei szerint: átalakítják a Honvédkórházat, és az István és László kórházat egy egységben építik újjá. Új sürgősségi központot lesz a János kórházban, a tüdőklinika pedig a IX. kerületbe költözne.
„A következő 700 milliárd forintos beruházás során elkészül három olyan sürgősségi, rendkívül korszerű, a kor igényeit szinte meghaladó kórház, különösen a dél-budai súlyponti kórház, amelyik Európában is szinte egyedülálló lesz. Az országos intézeteknek a fejlesztése napirendre kerül, illetve fogalmazhatnék úgy is, hogy nincs olyan kórház jelenleg a járóbeteg szakrendelés, illetve az alapellátási egységeknek az összessége ebben a régióban, amely a következő időszakban ne jutna jelentős forrásokhoz” – ígérte Kásler Miklós emberi erőforrások minisztere.
A centrumkórházak tervpályázatának ünnepélyes eredményhirdetésén a Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta: a következő pár évben a kormány azon lesz, hogy a fővárosi kórházak felzárkózzanak a vidékiek színvonalához. „A egészségügyi ellátás színvonala tekintetében Budapest van lemaradásban, az uniós források nagy mértékben álltak rendelkezésre vidéki szakrendelők és kórházak megújítására 2014-15-16-ig, Budapesten ezek, akár jó, akár rossz döntés volt, de a metróberuházásra mentek el ezek a fejlesztési pénzek. Most, a következő 4-5 év azt a cél szolgálja, hogy Budapest is felzárkózhasson az orvostechnikai műszerek és a kórházak minősége szempontjából a felújított vidéki kórházakhoz” – emelte ki Gulyás Gergely.
A Honvédkórház széttagoltságát megszüntetik a tervek szerint, plusz három épületet kap és 1500 ággyal rendelkezik majd. „A Honvédkórház egy intézményen belül, egy telephelyen az alapvető szolgáltatásokat tekintve komplex egészségügyi ellátást tud a jövőben biztosítani. A fejlesztés viszont nem csak a budapestieknek jelent majd előrelépést, hiszen a kórházunk az ellátási körében bizonyos szakterületeken, mintegy másfél millió Közép-Magyarországon élő emberről köteles gondoskodni” – mutatott rá Benkő Tibor honvédelmi miniszter.
A tárcavezető úgy fogalmazott: a Magyar Honvédség megújulási folyamaton megy keresztül, amelynek szerves részét képezi az egészségügyi ellátás is.