A Moszad, a zsidó hírszerzés és a zsidó hadsereg, az IDF közös csapása során ezernyi feltételezett terroristát likvidált (gyilkolt meg vagy sebesített meg súlyosan) egy eddig nem látott megoldással: a személyi hívóikat, az úgynevezett csipogóikat robbantotta fel eddig nem tejesen tisztázott módon egyszerre, egy időben.
Az izraeli akciót kifejezetten a Hezbollah fegyvereseire szabták, az eredménye pusztító. Az X-re tömegével kerülnek ki videók a zsúfolásig megtelt libanoni kórházakból, ezeken az látható, hogy akiknél felrobbantak csipogók, súlyos kéz-, fej- és hasi sérüléseket szenvedtek, és sokan valószínűleg végleg harcképtelenné váltak.
It’s reported that possibly over a thousand Hezbollah terrorists were killed or injured when a cyberattack on their secure cellphones and pagers caused them to explode.
— Cheryl E 🇮🇱🇮🇱🇮🇱🎗️ (@CherylWroteIt) September 17, 2024
It’s almost… biblical.
Kaboom 💥 pic.twitter.com/QmK4tJyUsr
Hivatalosan Izrael nem vállalta a felelősséget, a Hezbollah azonban egyértelműen a zsidó államot vádolja. Az amerikai sajtó is Izraelt azonosította be végrehajtóként. A történelmi jelentőségű – ilyen módszerrel, ilyen kiterjedt rajtaütés még nem hajtottak végre – titkosszolgálati csapásnak van egy rendkívül fontos magyar szála is. A hírek szerint (ezt az eszközök tajvani licenctulajdonosa állítja) ugyanis a gyilkos eszközöket egy budapesti cég gyárthatta le.
BAC: a magyar cég, amely legyárthatta a gyilkos csipogókat
A BAC Consulting Kft. (BAC) egy alig két éve, 2022 májusában alapított vállalkozás. Az Opten céginformációs rendszer szerint a főtevékenysége üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás, vagyis nincs nyoma annak, hogy gyártási kapacitással rendelkezne. Ettől függetlenül az nem zárható ki, hogy ha nem is maga gyártotta a csipogókat, bérgyártásba kiszervezhette.
A Budapest 14. kerületében bejegyzett társaság egyéb tevékenységei között találni könyv- és napilapkiadást is, ahogy például cukorgyártást is. De számítógépes programozást és egyéb információtechnológiai szolgáltatást is feltüntettek, ez már azért közelíthet a csipogók területéhez.
A BAC jegyzett tőkéje 7840 euró, nem jelentős. Cégjegyzésre egyedül Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria jogosult ügyvezetőként. Az 1975-ös születésű hölgy egy újpesti lakcímet adott meg. Ő a BAC 100 százalékos tulajdonosa. A vállalkozás 2022-ben 257 millió forint nettó árbevételt ért el, ugyanez 2023-ban 210 millió forintra olvadt. Az adózott eredménye viszont 6 millióról 18 millió forintra ugrott. Ezt a pénzt azonban nem vették ki osztalékként, hanem teljes egészében az eredménytartalékba helyezték.
Bársony-Arcidiacono Cristiana Rosaria nem érintett más cégben, a BAC az egyetlen vállalkozása. A Világgazdaság szerette volna megkérdezni tőle, hogyan reagál a körülöttük kipattant nemzetközi botrányra, azonban a lap cikkének megjelenéséig nem kaptak választ. A telefonhívást megszakította, az újságírók levelére és SMS-re nem válaszolt.
A BAC lényegében pillanatok alatt felszívódott. A honlapja először elérhetetlenné vált, majd a következő üzenetet helyezték ki rá: „Karbantartás miatt nem működik, kérjük, nézzen vissza később.”
Forrás: VG.hu