A nyomozás adatai szerint a bűnszervezet állt annak a számlázási láncolatnak a hátterében, amely egy dél-alföldi vágóhíd részére segédmunkások és rakodók munkájáról állított ki fiktív számlákat.
A vágóhíd járulékot nem fizetett az alkalmazottak után és csaknem 1,5 milliárd forint értékű hamis számlát vásárolt. A számlákat olyan cégek állították ki, amelyek ügyvezetői strómanok voltak.
A nyomozók bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás, jogosulatlan pénzügyi tevékenység, hamis tanúzásra felhívás és hamis magánokirat felhasználása miatt hallgattak ki gyanúsítottakat. Hetet közülük őrizetbe vettek, mert a bűnszervezetben közreműködtek a behajtásban, a pénzfelvételben, a koordinálásban és a fiktív számlázásban. A pénzügyi nyomozók Porsche, Ferrari, Mercedes, és Volvo márkájú autókat, illetve több mint hetven ingatlant, továbbá készpénzt és befektetést zároltak.
Az üggyel összefüggésben letartóztattak egy ügyvédet is, aki luxuskörülmények között élt a törvénytelen kölcsönök és áfacsalásból való részesedés miatt. Az illető egy tanút még a vallomástétel előtt megfenyegetett - közölték.
A kommüniké szerint az okozott kár, a lefoglalások és zárolások révén teljes egészében megtérülhet. A gyanú szerint elkövetett visszaélések miatt akár tizenhat év szabadságvesztés is kiszabható.
MTI