Virágokba és mécsesekbe öltöztetik ebben a budapesti temetőben is a sírokat. A halottak napja az elhunytak iránt érzett szeretet és tisztelet szimbóluma, amikor nem csupán a gyászt éljük meg, hanem a hálát is, hogy részei voltak életünknek.
Mindenszentek a katolikus egyházban az összes üdvözült lélek emléknapja. A halottak napja pedig fokozatosan vált egyházi ünnepből az elhunytakról való megemlékezéssé.
Horváth Zoltán plébános: "Mindenszentekkor azokat ünnepeljük, akik már eljutottak erre az örök világosságra. A clunyi szerzetesek gondolták azt, hogy hozzá kell tenni a november 2-át is, a Halottak napját. Még Mindenszentekkor a dicsőséget, a mennyországot, az örvendezést, az örök boldogságot, a fényt ünnepeljük, addig halottak napján azokra gondolunk, akik még nem jutottak el erre az örök világosságra, bár földi életüket már befejezték."
A keresztény egyház hivatalosan 998-ban celebrálta először önálló ünnepként a halottak napját, de a liturgiákban már az időszámításunk szerinti 3. századtól megtalálhatók az ünnepre vonatkozó feljegyzések. Széles körben pedig a 11. századtól terjedt el a keresztény világban.