A vírus elleni küzdelem helyett a párttárs ügyvédi irodáját tömik ki tízmilliókkal – így kommentálta korábban a lapnak Bajkai István kormánypárti országgyűlési képviselő a Fidesz erzsébetvárosi szervezetének elnöksége nevében, hogy Niedermüller Péter, a kerület DK-s polgármestere csaknem 30 millió forintos szerződést kötött a Czeglédy és Társai Ügyvédi Irodával.
A fideszes politikus úgy fogalmazott: a szerződés megkötése nem volt indokolt, amit felelőtlen gazdálkodásnak is minősített a parlamenti képviselő.
Az ügyben a kormányhivatal vizsgálatot indított, és megállapította, Niedermüller törvényt sértett, amikor a szerződést megkötötte. Ezt a kormányhivatal azzal indokolta, hogy Niedermüller a veszélyhelyzet idején fennálló jogköreire hivatkozva átruházott hatáskörben, polgármesteri döntésként kötötte meg a szerződést. Abból ugyanis kitűnt, hogy tartalma általános feladatellátásra vonatkozik, ebből következően az a veszélyhelyzetben jelentkező feladatokon túlmutat.
A kormányhivatal törvényességi felhívásában felszólította a polgármestert, harminc napon belül szüntesse meg a törvénysértést, és helyezze hatályon kívül a döntésről szóló jogsértő határozatot. A Gyurcsány család és a DK ügyvédjének irodájával kötött szerződés annak tükrében is megdöbbentő, hogy információink szerint a kerületben dolgozó óvodapedagógusoknak, a megváltozott munkabeosztások következményeként, csökkenhetett a fizetésük. Annyi azonban biztos, hogy az éves szinten 100 ezer forintos ruhapénzt és a korábban szociális területen és óvónőknek adott Erzsébetváros-pótlékot már a veszélyhelyzet elrendelése előtt megszüntették.
Politikai tisztogatás jöhet Ózdon?
Ózdon Janiczak Dávid (Jobbik) polgármester kezdeményezésére május elsejétől 25 százalékkal csökkent az óvodai, a kulturális ágazatban és a sport területén dolgozó önkormányzati alkalmazottak fizetése. Ezt úgy érték el, hogy áttették a dolgozókat 8 órásból 6 órás foglalkoztatásba. Csuzda Gábor ózdi Fidesz-KDNP frakcióvezető a Magyar Nemzetnek kiemelte: a gond az, hogy a döntést nem a veszélyhelyzet idejére, hanem határozott időre, augusztus 31-ig hozták meg. Hozzátette: azoknak a dolgozóknak, akik nem fogadták el a szerződésmódosítást, fizetés nélküli szabadságra kellett menniük.
300 dolgozón igyekszik spórolni Márki-Zay
Hódmezővásárhelyen Márki-Zay Péter, balliberális polgármester a veszélyhelyzeti rendeletre hivatkozva is a körülbelül háromszáz önkormányzat dolgozón igyekezett spórolni, akik elé három megoldást tárt. A közalkalmazottak és köztisztviselők választhattak, hogy a bérük 25 százalékának megfelelő „települési segélyért” otthon maradnak, 50 százalékos bérért 4 órát dolgoznak, vagy kérik a teljes fizetést. Utóbbi esetben 4 órát a saját munkakörükben dolgozhattak, 4 órában pedig „önként jelentkezhettek” a városi mobil munkacsoportba, olyan városüzemeltetési feladatokra, mint ételkihordás vagy parkgondozás. A többség a négyórás foglalkoztatást választotta, ráadásul hivatalosan önként tette ezt. Márki-Zay mindezek után közölte, hogy létszámleépítés is lesz. Ráadásul, ezt érdekes megközelítésben tette, a polgármester ugyanis azt mondta, bár eddig nem akartak politikai tisztogatást végrehajtani, most viszont a hatékonyság okán meg kell nézzék, hogy hol lehet még csökkenteni a kiadásokon - írták.
A teljes cikk ITT olvasható.