2030-ra el akarják érni, hogy Európa legjobb egyetemei között emlegessék a Corvinust. Többek között angol nyelvű alap, mester és doktori képzésekkel akarnak felzárkózni – mondta a Corvinus Egyetem rektorhelyettese a Karc FM-ben. Szántó Zoltán hozzátette: A fenntartó-váltás révén hosszútávú stratégiát dolgoznak ki, hogy az egyetem világszínvonalú lehessen.
Kifejtette: szabadabb, rugalmasabb lesz a szabályozás, ami segíti az oktató munkát és az egyetem működtetését. A rektorhelyettes egyúttal cáfolta, hogy megszűnnének a támogatott képzések. Az állami támogatást a Corvinus ösztöndíj váltja fel 2020-tól. Ezt a legkiválóbb hallgatók kaphatják, de az ösztöndíj nem befolyásolja az államilag támogatott képzési lehetőséget. A támogatás feltételeiben és mennyiségében nem lesz változás.
Szántó Zoltán beszélt arról is, hogy az egyetem nagyobb hangsúlyt fektet a mester és doktori képzésekre. Két szak esetében bevezetnék a 4+1 éves képzést vagyis a négy éves alapszak után egyéves mesterképzés következik.
Idén júliustól egy állami alapítású alapítvány veszi át a Budapesti Corvinus Egyetem működését. Az állam átadja Richter és MOL részvényeinek 10-10 százalékát, összesen 380 millió forint értékben, valamint a tavalyi osztalék teljes részét. Az alapítvány kizárólagos tulajdonosa a Magyar Állam lesz. A kormány modellnek szánja a finanszírozás átalakítását és más egyetemeken is be szeretné azt vezetni, mert szerintük a felsőoktatás jelenlegi finanszírozása nem hatékony.
(Forrás: Magyar Nemzet/Karc FM)