A Jobbik szóvivője szerint a május 1-jén hatályba lépett törvény nem zárja ki a külföldieket a földpiacról. „A Jobbik az Országgyűlésben a csatlakozási szerződés módosítását kezdeményezte azért, hogy a magyar földet magyar kézben tudjuk tartani. Ennek oka egyrészt a megélhetés, másrészt az, hogy a mezőgazdaság és az erre épülő élelmiszeripar rendkívül kedvező adottságai megélhetést biztosíthatna az emberek tömegének. Másrészt Magyarország szuverenitásának szempontjából is kiemelt jelentőségű, hogy a termőföld magyar kézben maradjon” – fogalmazott Duró Dóra szóvivő.
A Fidesz európai parlamenti képviselője emlékeztetett, hogy az új földforgalmi törvényt időben fogadta el a magyar parlament, a zárószavazás tavaly júniusban volt. „Ha ezt elhalasztottuk volna, május 6-án alakul meg az új Országgyűlés, és ki tudja, mikor tudta volna ezt az új jogszabályt megalkotni, akkor ebben az átmeneti időszakban tömegesen lett volna lehetőség a külföldiek tulajdonszerzésére és az elmúlt tizenvalahány évben illegálisan megkötött zsebszerződések legalizálására” – mondta Glattfelder Béla.
A legkisebb ellenzéki párt a fiatalok foglalkoztatásának javításával kampányol. Csiba Katalin, aki a második az LMP európai parlamenti listáján, az európai ifjúsági garanciaprogram bevezetését követeli a kormánytól. „Magyarországon a fiataloknál a munkanélküliség rosszabb, mint az uniós átlag. Minden harmadik huszonöt év alatti fiatal állástalan. Nem vagyunk a legrosszabbak az unióban, lehet még rosszabb, lehetünk még Görögország, ahol minden második fiatalnak nincsen munkahelye, nem szeretnénk ezt elérni. Most azonnali intézkedésekre van szükség” – vélekedett a EP-képviselőjelölt.
A munkahelyvédelmi akciótervben 160 ezer, a munkahely-garancia programban pedig 16 ezer pályakezdő elhelyezkedését segítette a kormány – mondta a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselőjelöltje. „Abból nem lesznek új munkahelyek, ha a baloldali politikusok feltett kézzel mennek ki Brüsszelbe és az Európai Parlamentbe, és igazodási pontként tekintenek minden brüsszeli javaslatra vagy akár a bankárok és multik javaslataira. Abból sem lesznek új munkahelyek, ha a baloldal Magyarországot fúrja az uniós intézményekben. A másik veszély a Jobbik hozzáállása, amely többször az unióból való kilépést javasolta. Ez beláthatatlan következményekkel járna. Tegyük egyértelművé, ha kilépnénk, az munkahelyek százezreinek elvesztésével járna” – szögezte le Dömötör Csaba.
A fideszes politikus hozzátette: 2020-ig Magyarország az uniós források 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítja majd.