A 67 éves vádlott italozó életmódja miatt hanyagolta el 87 éves édesanyja gondozását. Az asszony tavaly kiesett az ágyából, többszörös töréseket szenvedett, mozgásképtelenné vált. Napokig saját székletében és vizeletében feküdt, sebei elfertőződtek. A fűtetlen lakásban tüdőgyulladást kapott. A vádlott csak ekkor fordult orvoshoz. A nő két nappal később a kórházban vérmérgezésben halt meg. A férfi első fokon 6 év börtönt kapott, az ügyész ennek helybenhagyását indítványozta.
„A törvényszék a büntetési tételkeret középmértékétől – ami 10 év – lényegesen eltérve 6 év szabadságvesztést szabott ki, amely eltérésnek indokát adta. A kiszabott büntetés tehát nem tekinthető eltúlzottnak, az enyhítésre irányuló védelmi fellebbezés így nem megalapozott. Indítványozom mindezek alapján, hogy az ítélőtábla az elsőfokú bíróság ítéletét hagyja helyben” – mondta Bércesi Zoltán, a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség ügyésze.
A vádlott az utolsó szó jogán azt mondta, szerinte ő mindent megtett az édesanyjáért. „Naponta mentem hozzá háromszor, négyszer. Télen többször. Fát hordtam, mindent. Minden nap mentem hozzá, mert ugye az ebédjét én hordtam be neki. Kapura volt akasztva és így adtam be neki az ebédet, és megette” – mondta K. Nándor.
Az ítélőtábla a kiszabott szabadságvesztés időtartamát két évvel enyhítette.
„A vádlott életkorára, a cselekmény elkövetési körülményeire is figyelemmel, nem indokolt a vádlottal szemben még a törvényi minimumban meghatározott szabadságvesztés büntetés kiszabása sem. Ezért az ítélőtábla az enyhítő szakasz alkalmazásával, a vádlottal szemben a szabadságvesztés tartamát négy évre enyhítette” – mondta Tóth Sándor, a Pécsi Ítélőtábla tanácsvezető bírója.
A férfi feltételesen legkorábban 2021 nyarán szabadulhat.