Egymás után szólaltak fel az ellenzéki politikusok a túlóratörvény elleni tüntetésen. A Demokratikus Koalíció továbbra is azt állítja, hogy ők bárkivel együtt tudnak működni.
„Egy színpadon állt már az összes ellenzéki párt és ez találkozik azzal az igénnyel, amit a kormányváltást akarók megfogalmaznak” – mondta Gréczy Zsolt, a DK országgyűlési képviselője.
Az egyeztetések is folytatódnak ellenzéki oldalon, szerdán a Jobbik és az LMP tárgyalt a Munka törvénykönyvéről. A Jobbik képviselője szerint politikai együttműködésről egyelőre nincs szó.
„Konkrét ügyek mentén, konkrét célok érdekében – azért, hogy a magyar embereknek jobb legyen – valóban együtt tudunk működni. De itt olyasféle víziókba gondolkodni, mint adott esetben Gyurcsány Ferenc – aki nem tudom mire gondolt pontosan – elég merész lenne ezt így kijelenteni és és a Jobbik részéről én ezt nem is tudom megtenni” – mondta Ander Balázs.
A Mi Hazánk Mozgalom elnöke úgy fogalmazott: a többi ellenzéki párt számára is „ciki”, hogy felvállalják az összefogásukat, de valójában 2022-re készülnek. A Jobbikból korábban kilépett Toroczkai László szerint egykori pártja balliberálissá vált.
„Miközben tévészékházat próbáltak foglalni ezek a politikusok valójában csak bohóckodtak és színdarabot játszottak. Azt, hogy a Jobbik ehhez a cirkuszhoz csatlakozott és ugyanúgy részt vesz benne, mint az MSZP, a DK vagy éppen a Momentum, ez számomra teljességgel elfogadhatatlan. A Jobbik esetben korábban azt mondanám, hogy egy árulás, az elvtelenség újabb megnyilvánulása volt. Most már azonban nem mondom, hiszen a Jobbik egy balliberális párttá vált, a balliberális egyesült tömbhöz tartozik” – mondta Toroczkai.
Az MSZP kitart az ötlet mellett, hogy már az EP-választásnak közös listával menjen neki az ellenzék. Ujhelyi István a Válasz Online-nak azt mondta, hogy az érvényességi küszöb miatt kellene közösen indulni, hogy maximalizálják az ellenzéki szavazatokat. Csütörtökön az összes ellenzéki párt tárgyalóasztalhoz ül, hogy az EP választásról egyeztessenek.
Országtönkretevők kizárva
A Facebookon közölte álláspontját az ellenzéki összefogásról Sneider Tamás. A Jobbik elnöke szerint létrehozható egy olyan igazságos társadalompolitikára épülő nemzeti minimum, amennyiben minden oldalon lemondanak a véleményvezérek a szélsőséges elképzeléseikről. A bejegyzés alapján a Jobbik kész együttműködni bárkivel, azok kivételével akik Sneider Tamás szerint az elmúlt harminc évben részt vettek vettek az ország tönkretételében. A kivételeket azonban nem nevesíti a pártelnök.