A közlemény szerint megint a román társhatósághoz fordul a Super TV2 egyik műsorszámának nem megfelelő korhatári besorolása miatt az NMHH; a Médiatanács július 16-i ülésén több médiaszolgáltató ellen is eljárás megindításáról döntött nem megfelelő korhatár-besorolás, illetve szerződéses kötelezettség megsértése miatt.
Kifejtették, hogy bejelentés alapján vizsgálta a testület a Radio Plus Kft. által üzemeltetett Rádió 1 állandó megnevezésű médiaszolgáltatáson június 11-én közreadott Balázsék című műsorszám egyik szegmensét. A bejelentő a kiskorúak védelmére vonatkozó törvényi rendelkezések megsértését vélelmezte a műsor egyik szexuális vonatkozású témákat tárgyaló részében.
A médiaszolgáltató a műsorszámot a III. korhatári kategóriában (12 éven aluliak számára nem ajánlott) tette közzé 6 óra 3 perces kezdettel, azonban azt a hatósági ellenőrzés szerint a IV. korhatári kategóriába (16 éven aluliak számára nem ajánlott) kellett volna sorolni és csak 21 órát követően közzétenni, figyelemmel arra, hogy az elhangzottak kedvezőtlenül befolyásolhatták a védendő korosztály személyiségfejlődését.
A Médiatanács hatósági eljárás megindításáról döntött a médiaszolgáltatóval szemben - írták.
Úgy folytatták, hogy nem indul eljárás az RTL televíziócsatornát működtető M-RTL Zrt.-vel szemben a június 15-én 15 óra 9 perctől közzétett Európai vakáció című műsorszámmal kapcsolatban, amelynek korhatári besorolása egy bejelentő szerint nem volt megfelelő.
A filmet a Nemzeti Filmiroda a III. korhatári kategóriába sorolta (12 éven aluliak számára nem ajánlott), és a médiaszolgáltató ezt a változatot tette közzé, így e minősítés a jogszabályi előírások szerint mind a Médiatanácsot, mind a médiaszolgáltatót köti.
A műsorszám hatósági ellenőrzése sem tárt fel jogsértést, a médiaszolgáltató a műsorszámot a kategóriájának megfelelő időpontban is sugározta - tették hozzá.
Az NMHH ugyancsak bejelentés alapján vizsgálta a román joghatóság alá tartozó S.C. CEE Broadcasting Co. Srl. médiaszolgáltató által üzemeltetett Super TV2 televízióadón május 19-én 18.50 és 21.00 óra között sugárzott "Beverly Hills-i zsaru 2." című műsorszámot.
A bejelentő a klasszifikációs rendelkezések megsértését valószínűsítette a műsorszámmal kapcsolatban - tették hozzá.
A médiaszolgáltató tizenkét éven aluliak számára nem ajánlott jelöléssel adta le a műsorszámot, azonban az a Nemzeti Filmiroda besorolása és hatósági ellenőrzés szerint is a tizenhat éven aluliak számára nem ajánlott, IV. korhatár-kategóriába tartozik, így csak 21 óra és 5 óra között lehetett volna közzétenni.
Az NMHH a vizsgálatot követően június 21-én értesítette a román társhatóságot (CNA) a vélelmezett jogsértésről, egyúttal felkérte azt a szükséges intézkedések megtételére - közölte a hatóság.
A testület több bejelentés nyomán hatósági eljárást indított a TV2 Zrt.-vel szemben a TV2 állandó megnevezésű médiaszolgáltatáson április 6-án 18 órától közzétett Tények című műsorszám, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. médiaszolgáltatóval szemben az M1 állandó megnevezésű médiaszolgáltatáson április 27-én és 28-án 19 óra 30 perckor sugárzott Híradó című műsorszámokkal kapcsolatban, a politikai reklámok közzétételére vonatkozó törvényi rendelkezések vélelmezett megsértése miatt.
A testület hatósági ellenőrzés keretében vizsgálta a Közösségi Rádiózásért Egyesület által üzemeltetett, Budapest 92,9 MHz körzeti vételkörzetű, közösségi jellegű Spirit FM állandó megnevezésű médiaszolgáltatás május 27.-június 2. közötti műsorhetét és megállapította, hogy a médiaszolgáltató a vizsgált időszakban vélelmezhetően nem tett eleget a hatósági szerződésben rögzített vállalásainak, kevesebb szöveges tartalmat, közszolgálati jellegű és hírműsorszámot tett közzé, túllépte a zenei művek arányára vonatkozó maximális vállalását, emellett nem tett eleget a közszolgálati műsorszámok arányára vonatkozó törvényi minimum követelménynek sem - közölték, azzal együtt, hogy a Médiatanács a médiaszolgáltatóval szemben hatósági eljárást indított.
A Médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogy az ülésekről készült jegyzőkönyvek, illetve valamennyi határozat is - a legfrissebbek a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak - áll a közleményben.