Berényi András, Földesi-Szabó László ügyvédje azt mondta a Hír Televíziónak, hogy ritka pillanat, amikor a vád és a védelem egyetért abban, hogy új eljárást kell indítani az ügyben. Ennek szellemében az ügyvéd nem látta esélyét ennek a döntésnek. Rengeteg új bizonyíték volt, amit viszont az ítélőtábla úgy ítélt meg, hogy ezeket önmaga is tudja értékelni. Az ítélet jogerős, ez ellen Földesi-Szabóék nem fognak fellebbezni. Fellebbezést csak az azonnali foganatosítás ellen nyújtanak be.
Az eltulajdonított pénz sorsáról Földesi-Szabó a döntés előtt azt mondta a Hír Televízió riporterének, hogy maradéktalanul megvan, de azt nem árulta el, hogy hol van ez az összeg. Berényi ezzel kapcsolatban nem tudott érdemben tájékoztatást adni.
Az Egymásért-ügy lényege, hogy az alapítvány hatalmas mennyiségű élelmiszert hozott be adományként az országba, amelyet később jogszabály-ellenesen mégis értékesítettek, ám az adásvétel után az adót nem fizették meg. A kérdés már csak az, kiknek a zsebébe vándorolhatott az a több száz millió forint, amit az ügyletek során elsíboltak. Az már egyértelműen igazolódni látszik, hogy az ügy szereplői saját beosztásuk, illetve kapcsolatrendszerük révén védettnek tekintették magukat, ám számításaikba hiba csúszott.
A Hír Televízió Célpont című műsora kiderítette, autót, ékszereket és masszázst is kaptak a volt titkosszolgálati vezetők az Egymásért alapítványtól a 100 millió forintos kenőpénzek mellé. Földesi-Szabó László a műsor birtokába jutott vallomása szerint az ügy kulcsfigurája, Jakubinyi Róbert fizette a titkosszolgálat vezetőit, hogy az alapítvány védelem alatt álljon, és elsimítsák a számukra fontos büntetőügyeket. Földesi-Szabó László azt is mondta: Jakubinyi Róbert több vezető MSZP-s politikusnak is tett üzleti ajánlatot. Jakubinyit június 24-én helyezte előzetes letartóztatásba a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa.