A sürgősségi betegellátóba havonta 4-5 olyan súlyos beteg érkezett, amit helikopter szállított a repülőtérre, és onnan mentővel kellett behozni. „A sürgősségi osztály orvosszakmai része, egészségügyi szakmai része készen áll a betegnek a fogadására, tehát nekünk extrát nem kell ehhez hozzáadni. Folyamatban van a helikopter-leszállót használhatóvá tevő engedélyeztetési eljárás, amelyet az egyetem folyamatos egyeztetéssel, megfelelő hatóságokkal végez. És mondom, az orvosszakma is várja már azt, hogy ennek, mint az egész beruházásnak, építkezésnek mikor lesz végre eredménye” – nyilatkozta Pető Zoltán, a Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ osztályvezető egyetemi docense.
A működéshez szükséges három engedélyből egy még hiányzik, egy jogszabály változás miatt ennek beszerzése közel 10 millió forintba kerülne. A Szegedi Tudományegyetem gazdasági-műszaki főigazgatója egy helyi lapnak azt nyilatkozta ez a kiadás nem volt betervezve a költségvetésbe, ezért az egyetem tárgyalásokat kezdeményezett az Emberi Erőforrás Minisztériummal, hogy tisztázzák, ezek a költségek kit terhelnek.
Az egyetem élére nemrég kinevezett kancellár azonban azonnal intézkedett, a közlekedési felügyelettel sikerült megállapodnia, hogy életmentő esetekben használhassák a leszállót, és az üzembentartási engedély beszerzését is elindította. „A Nemzeti Közlekedési Hatósággal egyeztettem, ennek során arra a megállapodásra jutottunk, hogy a szükséges üzembentartási engedély megszerzéséig a kórház sürgős, életet vagy életeket mentő esetekben fogadhat mentőhelikoptert az épület tetején kialakított mentőállomáson. A Nemzeti Közlekedési Hatóságnak az az álláspontja a kérdésben, hogy a leszállópálya-infrastruktúrával kapcsolatos jogszabályi előírásoknak minden körülmények között meg kell felelni, ám az ésszerűség jegyében ennél sokkal nehezebb terepkörülmények között is képesek a pilóták végrehajtani a manővereiket, és ez nem lehet akadálya az életmentésnek” – mondta Devecz Miklós, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja.
A 676 millió forintos beruházással megvalósult osztály közel 300ezer ember sürgősségi ellátását biztosítja a Dél-Alföldön.