A házaspár házába azért törtek be a vádlottak 2011 novemberében, hogy hatvanmillió forintot követeljenek a tehetős szolnoki vállalkozótól. Ennyi készpénzt az áldozat nem tartott otthon, ezért a három férfi elrabolta a feleségével együtt. A követelt összeget banki átutalással sem sikerült megszerezniük, ezért a házaspárt megverték, majd kútba dobták Újszász határában. Az asszony a bántalmazásba halt bele, férje a kútban fulladt meg. Az ügyész tényleges életfogytig tartó szabadságvesztést kért az első- és a másodrendű vádlottakra, M. Bélára és testvérére, M. Tiborra, akik a kettős gyilkosságot végrehajtották. „Mindkét vádlott a társadalomra fokozott veszélyt jelent. A bűncselekményeket, melyeket első- és másodrendű vádlottak elkövettek, kiemelkedő tárgyi súlya, az elkövetők gátlástalanul, elvetemült módon, az emberiesség szikrányi jele nélkül vitték véghez” – mondta Balázsné Busku Terézia, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség ügyésze.
A testvérpár következetesen tagadta bűnösségét. „Valamennyi cselekményben azt indítványozom, hogy mentse fel őt az ellene emelt vád alól. Azt nem mondom, hogy védencemnek ehhez a cselekményhez utólag nem volt köze” – mondta a másodrendű vádlott védője.
Az utolsó szó jogával csak a harmadrendű vádlott élt, az egykori NB1-es focista már korábban beismerő vallomást tett. „Bocsánatot szeretnék kérni minden hozzátartozótól, mert nem tudtam megakadályozni a történteket, és amennyiben egyszer mégis megbocsátanak nekem, igazából az lenne az én feloldozásom” – mondta H. Szabolcs harmadrendű vádlott.
Az elsőfokú bíróság nem szabta ki a legsúlyosabb büntetést. Mindhárom vádlott életfogytig tartó fegyházat kapott, a testvérpár negyven év múlva, társuk pedig huszonöt év után bocsátható feltételes szabadságra. „Erre a brutális cselekményre a mérlegelés alapján is életfogytig tartó szabadságvesztést alkalmaz igen nagy számban az ítélkezési gyakorlat, függetlenül a három csapástól. Az, hogy ennek mi legyen a mértéke, az egy másik szempontú megítélés” – mondta Pongrácz Zsolt, a Szolnoki Törvényszék tanácsvezető bírója.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész az első- és másodrendű vádlott esetében tényleges életfogytiglanért, a védők felmentésért, illetve enyhítésért fellebbeztek. A büntetőügyet a Szegedi Ítélőtábla tárgyalja másodfokon.