Egymás után mesélték el a szemtanúk a bíróságon, hogyan rabolta ki a vádlott a három takarékszövetkezetet. A férfi a bűncselekményeket gázpisztollyal követte el, amely nem volt megtöltve; nem bántott senkit, azért kellett neki a pénz, mert eladósodott a cége. Összesen 4 millió forintot vitt el.
Az ügyész példaértékűnek nevezte, hogy a vádlott azonnal beismerte a rablásokat, mégis életfogytig tartó fegyházbüntetést kért rá a három csapásra hivatkozva. Három erőszakos bűncselekmény elkövetése esetén a törvény előírja az életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabását.
A védő azt kérte a bírótól, hogy a három csapás miatt forduljon az Alkotmánybírósághoz, a büntetőeljárást pedig függessze fel. „Két évtizedik feddhetetlen cégvezetőként tevékenykedett, vett részt a gazdasági életben, több mint 100 embernek munkát adva – mondta Halász Bence György ügyvéd. – Semmiképp sem tarthatjuk őt javíthatatlannak, olyan személynek, akit kizárólag a legsúlyosabb büntetés akadályozna meg abban, hogy ismételten személy elleni erőszakos bűncselekményeket kövessen el.” A bíró ezzel szemben emlékeztetett arra, hogy a vádlott sikkasztásért már volt büntetve.
Borbély Attila tanácsvezető bíró a tárgyaláson közölte: életfogytig tartó fegyházbüntetésre, 10 év közügyektől eltiltásra és 5 év közúti járművezetéstől eltiltásra ítéli a vádlottat. A vádlott legkorábban 22 év múlva bocsátható feltételesen szabadlábra.
A vádlott azt mondta, harcolni fog a három csapás ellen. N. László vádlott elmondása szerint megpróbálják majd bebizonyítani, hogy ez nem helyes törvény, és nem úgy van megfogalmazva, mint amit sugallanak a közvéleménynek.
Az ítélet nem jogerős, a védő fellebbez ellene.